×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: Latvija var palikt vienīgā, kas neatbalsta Junkera plānu (21)

LETALETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozvlovskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) nav dzirdējis, ka kāda Eiropas Savienības (ES) valsts būtu konceptuāli iebildusi pret Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera trešdien piedāvāto bēgļu uzņemšanas mehānismu.

Šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Kozlovskis uzsvēra, ka Latvija dažādos ES jautājumos parasti ieņem tādu pašu pozīciju kā Lietuva un Igaunija, taču šajā gadījumā abas minētās kaimiņvalstis jau paziņojušas, ka piekrīt Junkera plānam, kamēr Latvija šajā jautājumā, visticamāk, ieņems noraidošu vai arī neieņems nekādu pozīciju.

“Tas nozīmē, ka Latvijai nebūs pozīcijas vai arī tā būs negatīva, jo šādās padomēs, kad ir jāpauž oficiāla valsts pozīcija, es nevaru runāt savā vārdā, es runāju valsts vārdā. Līdz ar to, ja nav nacionālas pozīcijas, visticamāk, Latvija paliks izolēta kā vienīgā valsts Eiropā, kas nepiedalās šajā mehānismā,” skaidroja iekšlietu ministrs.

Viņš norādīja, ka sekas tam varētu iestāties jau diezgan drīz un tās varētu būt saistītas “gan ar finansiāliem jautājumiem, gan ar drošības aspektiem”.

Ministrs atgādināja, ka valstīm, kuras piedalīsies Āfrikas bēgļu uzņemšanas mehānismā, Junkers ir apsolījis ES atbalstu arī Ukrainas bēgļu pieplūduma gadījumā. “Es domāju, tas ir nākotnes jautājums. Tas vairs nav politisks koalīcijas jautājums, bet gan valsts jautājums, kur mēs esam – vai paliekam Eiropā un sniedzam savu roku, kad [citiem] vajag palīdzību, vai arī tikai prasām, bet, kad ir grūti citiem, mēs stāvam malā,” skaidroja ministrs.

Lūgts skaidrot, par ko tieši ES iekšlietu ministri plāno vienoties pirmdien, 14.septembrī, gaidāmajā sanāksmē, Kozlovskis informēja, ka šajā tikšanās reizē dalībvalstu pārstāvjiem iecerēts vienkārši mutiski apliecināt gatavību piedalīties bēgļu uzņemšanā. Uz jautājumu, vai tādā gadījumā viņam šajā sanāksmē būs jājūtas kā pelēkajam zvirbulim, Kozlovskis atbildēja, ka “to pat par pelēko būtu grūti nosaukt”.

Neraugoties uz minēto, iekšlietu ministrs nedomā, ka bēgļu jautājuma dēļ kritīs Latvijas valdība.

Kā ziņots, valdību veidojošo partiju koalīcija šodien Saeimā ārkārtas sanāksmē pārrunās bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Sasaukt koalīcijas sanāksmi rosināja “Vienotība”. Šī politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Šadurskis norādīja, ka šis jautājums ir jāizrunā ar partneriem, ņemot vērā, ka par Latvijas pozīciju ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē šodien lems Saeimas Eiropas lietu komisija.

Neskatoties uz līdz šim pausto noraidošo partneru attieksmi, “sarunām ir jēga”, uzskata Šadurskis. Vienlaikus viņš bažījas – ja Latvijas pozīcija jautājumā par bēgļu uzņemšanu būs krasi atšķirīga no citām valstīm, tas negatīvi ietekmēs mūsu valsts intereses.

Pārējie koalīcijas partneri savu noraidošo attieksmi pret papildu bēgļu uzņemšanu mainīt neplāno. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka politiskais spēks joprojām ir pret papildu bēgļu uzņemšanu. Valsts kapacitāte un mērs ir izsmelts ar piekrišanu uzņemt 250 bēgļus, iepriekš pauda Krauze. Brigmanis norādīja, ka premjerministre Laimdota Straujuma (V) bija iepriekš sacījusi, ka 250 bēgļu uzņemšana būs vienreizējs pasākums. Līdz ar to viņš jūtas zināmā mērā piekrāpts – gan ne tieši no Straujumas puses, bet kopumā, jo bēgļu jautājuma kārtošanā ir iesaistītas vairākas personas. Taujāts par to, vai Latvija varēs uzturēt “pret” pozīciju, ja citas valstis piekritīs bēgļu uzņemšanai, viņš norādīja, ka nevar atbildēt par pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu rīcību.

Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlas panākt īpaša statusa noteikšanu Latvijai, ņemot vērā vēsturiskus aspektus. Tas nozīmētu, ka Latvijai bēgļi nebūtu jāuzņem. VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš akcentēja, ka Latvijas pozīcijā būtu jāiekļauj punkti par to, ka nepieciešams stiprināt ES robežu, izstrādāt plānu cīņai ar imigrantu kontrabandistiem, kā arī izveidot sistēmu, kas atsijātu kara bēgļus no ekonomiskā labuma meklētājiem.

Iepriekš neoficiāli tika pieļauta iespēja, ka ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Latvijas pārstāvji varētu norādīt, ka nepieciešams ilgāks laiks priekšlikuma izskatīšanai par papildu bēgļu uzņemšanu. Tomēr, ņemot vērā, ka, piemēram, Lietuva un Igaunija varētu paust konkrētu nostāju, atbalstot papildu bēgļu uzņemšanu, arī Latvijai būtu jāpauž skaidra pozīcija.

Pagaidām, pēc neoficiālās informācijas, Latvija varot palikt teju vienīgā valsts ar šādu noraidošu pozīciju, līdz ar to “Vienotība” mēģināšot skaidrot partneriem iespējamas konsekvences un riskus. Tiek uzsvērti drošības un ekonomikas riski, proti, tas, ka šāda pozīcija varētu ietekmēt ES struktūrfondu līdzekļu apmēru, ietekmēt drošību, jo, piemēram, Latvijas gaisa telpu iepriekš patrulēja Itālija, bet tagad arī Ungārija. Tāpat atsevišķi politiķi uzsver, ka šī jautājuma dēļ nedrīkst krist valdība.

Partneriem tikšot iezīmētas iespējamas konsekvences, tāpat paredzēts norādīt, ka Eiropas Komisiju (EK) prasīs cīnīties ar problēmas cēloņiem, nevis sekām. Tāpat tiks runāts par bēgļu jautājuma darba grupas veikumu, proti, būtu ātrāk jānonāk pie rezultāta. Atsevišķi “Vienotības” politiķi norāda, ka vairākas darba grupā pārstāvētas ministrijas, kuras ir partneru pārziņā, varētu strādāt aktīvāk.

Ja partnerus neizdosies pārliecināt, tad “Vienotības” politiķi varētu lūgt Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sasaukt Nacionālās drošības padomes sēdi šajā jautājumā. Politikas kuluāros tiek pausts, ka VL-TB/LNNK pagaidām savu pozīciju nemainīšot, tomēr ZZS nostāja varētu nebūt tik kategoriska.

Kā ziņots, EK ierosina dalībvalstīm obligātā kārtā uzņemt 160 000 imigrantu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. Latvijai papildus būtu jāuzņem 526 bēgļi. Latvija iepriekš bija paudusi piekrišanu 250 bēgļu uzņemšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Pat pats Junkers taču atzīst,ka viņš “šodien runājis ne tikai ar Straujumu,bet arī ar Čehijas un Slovākijas Ministru prezidentiem…” Sk.rakstu “Straujuma Junkeram zvana par bēgļu krīzi”.

 2. Kāpēc Latvijā ir tik truli politiķi?

 3. Neaizmirstiet neviens, no kādas partijas šis mankurts ir ievēlēts, no reformu partijas, partijas, kuru veidoja Izraēlas diaspora Latvijā.

 4. maizestēvi dusmosies? Atbildēt

  Bēgļiem ir domātas bēgļu nometnes un nekādu runu nedrīkst būt par bēgļu integrēšanu sabiedrībā. Tiklīdz normalizējas situācija, tā jāsūta atpakaļ un jāpieprasa no tām valstīm kompensācija par uzturēšanu kā arī jāņem Eiropas līdzekļi. Pie kam bēgļu nometnēm jābūt militāri apsargātām. Es nesaprotu kā var runāt par bēgļu integrēšanu? Ja viņi bēg no nāves, tad būs priecīgi arī par bēgļu nometni, bet viņiem ar to ir par maz, tātad šeit apakšā ir Izraēlas plāni par Rietumeiropas destabilizāciju lai panāktu karu , lai daudz kas tiktu iznīcināts un tad atjaunotos atkal tirdzniecība un ražošana, kas tagad ir panīkusi. Ne velti Netanjahu pirms pusgada aicināja visus ebrejus pamest Eiropu un doties uz Izraēlu.
  Netanjahu ir reliģiskais fanātiķis, jo pirmā vieta, ko viņš apmeklēja pēc ievēlēšanas bija raudu siena, bet bībelē Mozus piektajā grāmatā ir skaidri pateikts, kas jādara ar tautām, lai paplašinātu izraēļu valsti, jāiznīcina VISI iedzīvotāji, gan veci, gan zīdaiņi, neatstājot nevienu vienīgu starp dzīvajiem un ierobežot slaktiņus vajagot tikai tāpēc, lai starp izraēliešiem pašiem nesavairotos pārāk daudz “zvēri”. Melns uz balta tas ir bībelē. Tad ko var labu gaidīt Eiropa un baltie no izraēliešiem un viņu politikas?

 5. Piekrītu visiem līdz šim rakstītajiem komentāriem!!! KAD Junkers redzēs VISU Eiropu kopumā??? KAD viņš domā aizvērt ES robežu šai cilvēku jūrai no Āfrikas??? KĀPĒC viņš līdz šim nerēķinājās ar VISĀM ES DALĪBVALSTĪM un to problēmām, NEPALĪDZOT TĀS RISINĀT??? KĀ PĒC VISA VIŅŠ UZDROŠINĀS DRAUDĒT UN PAT PIEMĒROT KAUT KĀDAS SANKCIJAS, VĒL VAIRĀK PALIELINOT PROBLĒMAS??? KUR bija viņa kā vadītāja palīdzība kaut vai platību maksājumos zemniekiem??? Viņa palīdzību Latvijai vispār neesmu redzējusi vai lasījusi, KO viņš un ES ko gatavotos darīt??? Redzēs, vai pensijas oktobrī indeksēs jeb NĒ??? Mūsu valsts ir ļoti nabadzīga zeme, mēs paši dzīvojam vismaz 70% cilvēku zem iztikas minimuma!!! Valdībai NEKAM NAV NAUDAS!!! Acīmredzot imigrantiem valdībai ir nauda, ja jau ministrs Kozlovskis tik DEDZĪGI aicina viņus te ierasties!!! KĀPĒC NENOSAUC ĪSTO IMIGRANTU SKAITU, JO VISIEM VIŅIEM IR ĢIMENES AR VĒL VISMAZ 4 CILVĒKIEM!!! NO KĀDIEM LĪDZEKĻIEM mēs uzturēsim imigrantus??? Kādi viņi strādnieki, ja viņu reliģija vismaz 2x dienā liek pielūgt allahu??? KUR DARBA VIETAS MŪSU PAŠU STRĀDĀT UN NOPELNĪT GRIBĒTĀJIEM??? KĀPĒC NEKĀ LĪDZ ŠIM NAV, JA JAU 25 GADUS DZĪVOJAM ATJAUNOTĀ BRĪVĀ LATVIJĀ?????????????

 6. … Ja Kozlovskis nespej un negrib parstavet savas valsts politiku, kas tiek raisita no tas konstitucija un internacionalas konvencijas noteiktam tiesibam uz neatkarigu lemumu pienemsanu, un, no konsekvencem kas nakusas no nepabeigtas okupacijas seku likvidesanas ( vel pastavosam interesem integret 300 000 svesniekus un valstij naidigus iedzivotajus, kas padara Bezabreni ka iznemuma valsti saja migrantu un beglu situacijas ) TAD SIM MINISTRIM IR JAATKAPJAS NO AMATA ( sen tas butu bijis jadara jau kuro reizi …) – bet ne izteikt personigo neertibu but likumsakarigam un veigt savus pienakumus … ka ari nedot mutiskus solijumus bez Saeimas piekrisanas …. vai ari propogandet savus personigos uzskatus …!

  … Beidzot, si migrantu integracijas lieta piespiedis visiem musu noMINIklaturas politikiem sakt strebt, (ka lidz sim uzpirktiem vai ideologiski zombetiem nacioalas valsts interesu uzmetejiem, vai pasiviem svesu interesu lidzskrejejiem) – vinu pasu – L.R. konstitucijai neattiecigi … savarito sivo putru … bon apetit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Un kas par to? Vai mums ir pienākums skatīties uz citām valstīm vai rīkotās, kā pašiem labāk? Un tādi mums vairums to ministru – mīkstmieši.

 8. izstajoties no ES varam atbrivoties no si murga. Un ka Krievijas protektorate neviens beglis uz Latviju negribes un neuzdrosinasies nakt!

 9. lauķiem domatā avīzītē viesnīciņas īpasnieks rihardiņs ir mazliet demonizets:))

 10. Diez vai politiķa galvenais uzdevums ir nebūt atšķirīgam no saviem ārvalstu kolēģiem…Ņemot vērā ārvalstu kolēģu gabarītus (respektīvi to valstu izmērus un ietekmi), šāda piekrišanas taktika apdraud Latviju, jo netiek domāts par Latvijas interesēm.

 11. Mūsu pašu politiķi mūs biedē – Eiropa mūs nesapratīs, paliksim vieni utt. Kad beidzot viņi sapratīs, ka Eiropā mūsu labklājība nevienu neinteresē – katram sava rūpe tuvāka un vairāk sāp. Jo skaļāk un nekaunīgāk mēs bļausim, jo lielāku labumu varēsim izsist…tieši tā – izsist…Ar lūgšanu neko nepanāksim, to jau uzskatāmi pierāda platību maksājumi zemniekiem.

 12. Mums vajag rūpēties par savu tautu, nevis Junkera plānu! Atcerēsimies, ka ES sammita laikā Rīgā Junkers uz skatuves publiski iepļaukāja Ungārijas premjeru! Mūsu Laimdota stāvēja blakus un ķiķināja. Tādam rupjam un prastam vecim laiks aizvākties no politikas! Nepārvērtīsim Latviju par kalifātu! Ja Eiropa sadalīs 160 000 bēgļu, ieradīsies vēl miljons! Viņi to uztvers kā signālu, ka var droši braukt šurp. Ungārijā un Turcijā arī nav kara, bet kāpēc t.s. bēgļi no turienes mūk uz Vāciju? Tāpēc, ka Vācijā katram bēglim maksā uzturnaudu 399 eiro mēnesī, pirmajiem deva arī labiekārtotus mēbelētus dzīvokļus ar visu sadzīves tehniku. Laimīgie sūtīja šīs bildes uz dzimteni, un jauni bēgļu bari gāzās Eiropā! Tagad Vācijas valdība vāciešiem liek saspiesties. Ja kādam ir pārāk liels pašvaldības dzīvoklis, liek pārcelties uz mazāku un sliktāku, jo dzīvokļi vajadzīgi bēgļiem! Šie cilvēki nepazīst tualeti, nokārtojas bērnu smilšu kastē un turpat visu aprok. Vācijas vara saka, lai vietējie neuztraucoties, bēgļi dzimtenē tā esot pieraduši….

 13. Bēgļu nodaļas aspekts jau ir tiktāl izplūdis ,ka kļūst neinteresants.Valdošās aprindas nez kāpēc neuzņemās iniciatīvu.Varēja taču būt labi jieejamās vietās ,kur drūzmējas iebraucēji, jau nopērkamas arābu -latviešu vārdnīcas,mežos un purvos,kur reti iemaldās vilks,sagatavotas darba ftontes,izvietoti dzīvojami vagoni,sagādāti armijas virtuves katli un piederumi un tādā garā,bet tā vietā visa noteicēji un rīkotāji mīcās pa piesmirdušiem kabinetiem un atsēž savas”darba” stundas.Visus laukā,kur saulīte braukā!

 14. Glābsim Latviju vai Junkeru & Co?

 15. KAS SKATIJAS TIESRAIDI VAREJA REDZET KA VECAIS ** KAMER VISU TO BARU NENOLAIZIJA RUNU NESAKA.KO NEVAREJA TIESI NOLAIZIT TAM DEVA BUCU UZ PAKAUSI.

 16. nu tad paliksim tie vienigie kas neatbalsta veca marazmatika un bucmila planu.PALIKSIM…

 17. Latvija pamazam izmirst. Kāda te var būt runa par migrantiem un kautkadu tur Junkera plaqnu??? Nesaprotu kapec Prezidents nepalūdz aizvakties šadiem ministriem???

  • Ja taada buus Latvijas nostaaja pret Eiropu, tad visvairaak par to priecaasies celais Putins un varbuut arii vatnjiku bars!

  • Tu man atvaino, bet ja jau uzņemam šos bēgļus, kam mums vispār baidīties no krieviem un Krievijas? Nu tad atveram savu valsti visiem, kuri te kāro būt, tai skaitā krieviem.

 18. Nu un????

  • Varēs skanēt baznīcu zvani, Ziemassvētku eglīte nevienam netraucēs, meitenes varēs staigāt minisvārkos un pludmalē peldkostīmos. Pat armijnieki savās formās un neviens par to galvas negriezīs nost pēc šariata likumiem… Jā un pat lielveikalā nespridzinās bumbas ( ja nesagrūs kā Dombroska ierosmes dēļ ).

Draugiem Facebook Twitter Google+