×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. novembris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: Latvijas drošības iestādes strādā pastiprinātā režīmā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Latvijas drošības iestādes strādā pastiprinātā režīmā, 14.novembrī Latvijas Radio atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Viņš uzsvēra, ka pirmā reakcija no drošības iestādēm ir konstatēt, vai šāda veida uzbrukumi, kas notika Francijā, nevar ietekmēt situāciju Latvijā.

Ministrs apliecināja, ka drošības iestādes šobrīd tiešā kontaktā strādā kopā ne tikai ar Francijas, bet kopā ar visu Eiropas Savienības drošības iestāžu kolēģiem.

Viņaprāt, Eiropas Savienībai ir jāpanāk vienota izpratne un regulējums attiecībā uz nelegālu ieroču apriti.

Kā ziņots, koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē 13.novembra vakarā nogalināti vismaz 120 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, vēsta Francijas mediji. Uzbrukumi notikuši sešās dažādās Parīzes vietās.

Ārlietu ministrija (ĀM) naktī saņēmusi daudzus zvanus no iedzīvotājiem, kas uztraukušies par saviem tuviniekiem, tomēr ministrijai nav informācijas par bojāgājušajiem vai cietušajiem no Latvijas, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijā.

Latvijā nav paaugstinājies terorisma draudu risks, 14.novembrī Latvijas radio teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Situācija Latvijā ir mierīga un drošības dienesti situāciju kontrolē.

Viņš norādīja, ka drošības iestādes izvērtēs Francijā notikušo teroraktu iemeslus un skaidros, kādas organizācijas tajos ir piedalījušās.

Kā teikts Valsts prezidenta paziņojumā, kas ievietots viņa mājaslapā, Vējonis kategoriski nosoda teroristisko uzbrukumu sēriju Parīzē, kuru rezultātā ir nogalināti vairāki desmiti nevainīgu cilvēku. Valsts prezidents uzsver, ka šajās dienās Latvija domās būs kopā ar bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem.

Vējonis norāda, ka pastrādātie uzbrukumi pret Francijas galvaspilsētas iedzīvotājiem ir pelnījuši nosodījumu kā jebkuras pilsoniskas sabiedrības pamatvērtības graujoši. Tas vēlreiz atgādina visai pasaulei un katram no mums, ka mums kopā visiem spēkiem jācīnās pret terorismu un vardarbīgu ekstrēmismu, norāda Valsts prezidents. Viņš novēl drīzu atveseļošanos uzbrukumos ievainotajiem un izturību Francijas tautai, pārvarot šī briesmīgā nozieguma sekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. laiks ienemt pozicijas lidosta RIGA

  2. Vējon mosties!!! Ja Latvijā pat pie Ministru Kabineta ēkas stundu var demolēt un neviens neko neredz – kāda tad tā kontrole – laikam tikai pāris pils istabās…?
    -Valstī ārkārtas stāvokli – slēgt robežas- izsūtīt naida kūdītājus, kā no muhamedāņiem, tā no girsveidīgiem. Ja negribi, nevari, pa vieglu – būs asiņu jūra…

  3. Āgrāk vai vēlāk, bet Latvijas PILSOŅIEM nāksies izdalīt
    kalašņikovus !!!
    (pie reizes arī aizvākt no acīm visvairāk apzagušos)…

Draugiem Facebook Twitter Google+