Mobilā versija
+17.0°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
24. novembris, 2013
Drukāt

Kozlovskis: lielākā daļa Zolitūdē bojā gājušo nomiruši traģēdijas brīdī

Foto-LETAFoto-LETA

u.

Saskaņā ar tiesu medicīnas ekspertu atzinumiem lielākā daļa Zolitūdes lielveikala “Maxima” sabrukšanas upuru gājuši bojā traģēdijas brīdī, 24.novembrī intervijā TV3 raidījumā “Nekā personīga” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Kā sacīja ministrs, patlaban nav iemesla domāt, ka kāds no upuriem būtu gājis bojā glābēju kavēšanās dēļ.

Kozlovskis norādīja, ka pēdējais dzīvais cietušais sabrukušā lielveikala drupās atrasts plkst.1.24.

Ministrs atkārtoti uzsvēra, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība (VUGD) jau ceturtdienas vakarā valdības pārstāvjiem apstiprinājusi, ka resursi glābšanas darbiem ir pietiekami.

Iekšlietu ministrija analizēšot šo glābšanas darbu pieredzi, lai skaidrotu, kā nākotnē tos var uzlabot. Tomēr netikšot meklēti kādi vainīgie glābšanas darbos, tajā skaitā, kāpēc gāja bojā trīs glābšanas dienesta darbinieki.

“Glābšanas darbi tika veikti atbilstoši situācijai,” sacīja Kozlovskis, piebilstot, ka glābšanas darbus vadīja VUGD vadītāji, viens otru nomainot.

Komentējot celtņu nodrošināšanu notikuma vietā, Kozlovskis norādīja, ka saskaņā ar spēkā esošo kārtību pašvaldībai pēc VUGD pieprasījuma jānodrošina divi celtņi, kas arī ticis izdarīts. Ministrs gan nezināja teikt, cik ilgā laikā pašvaldībai celtņi ir jānodrošina.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gājuši vismaz 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Gruvešos turpinās glābšanas darbi – iespējams, veikala drupās atrodas vēl kāds bojāgājušais.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+