×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Kozlovskis “melnajā sarakstā” iekļāvis “Rossija segodņa” juristus (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), balstoties uz drošības iestāžu atzinumu, Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāvis juristus no Krievijas Jevgēņiju Koroļovu un Jeļenu Timošenkovu, apliecināja ministrs.

Krievijas propagandas medijs “Sputnik” vēsta, ka abas iepriekšminētās personas ir starptautiskās informatīvās aģentūras “Rossija segodņa” juristi.

Plašākus komentārus iekšlietu ministrs nesniedza.

Aģentūras Apvienotās tiesiskās direkcijas vadītājs Jevgēņijs Koroļovs norādījis, ka kopā ar kolēģi Timošenkovu ielidojuši Rīgā un gatavojušies piedalīties tiesas sēdē, jo gribējuši pārsūdzēt varas iestāžu atteikumu reģistrēt aģentūras pārstāvniecību Latvijā. Taču robežkontroles darbinieki paņēmuši viņu pases, likuši gaidīt apmēram pusotru stundu un paziņojuši, ka izraida juristus no Latvijas. Tāpat viņiem bez termiņa norādes aizliegts ierasties Latvijas teritorijā, paskaidrojot, ka juristi apdraud nacionālo drošību.

Robežkontroles virsnieks ir izsniedzis viņam atbilstošu dokumentu latviešu valodā un krieviski paskaidrojis, ka lēmumu pieņēmusi Latvijas Drošības policija.

“Netika sniegti nekādi paskaidrojumi par to, kāpēc mēs no varas iestāžu viedokļa apdraudam valsts drošību. Tas ir absurds, jo līdz šim ne reizi neesmu bijis Latvijā, un mana kolēģe Jeļena šeit bijusi tikai vienu reizi, kad 2012.gadā apmeklēja valsti kā tūriste,” norādījis Koroļovs.

Viņš norādīja, ka tāda rīcība “var liecināt par to, ka Latvijas varas iestādes tīšām cenšas vājināt mūsu pozīciju tiesā, nesniedzot iespēju izteikties aģentūras pārstāvjiem”. Šādas rīcības rezultātā Rīgas administratīvajā tiesā piedalīsies tikai vietējie advokāti.

“Starptautiskās mediju grupas “Russia Today” juristu ienākšanas Latvijā aizliegums kārtējo reizi apliecina, ka atteikums iekļaut Krievijas aģentūru Latvijas Uzņēmumu reģistrā bija politizēts un nav pamatots no tiesiskā viedokļa. Vai tiešām Latvijā tik ļoti baidās uzklausīt krievu advokātu juridiskos argumentus?” teikts Krievijas vēstniecības Latvijā paziņojumā sociālajā tīklā “Facebook”.

Kā liecina informācija Tiesu kalendārā, rīt, 15.martā, Administratīvā rajona tiesa paredzējusi skatīt lietu, kurā “Rossija segodņa” tiesājas ar Uzņēmumu reģistru (UR). Pērn augustā UR lēma atteikt Latvijas pārstāvniecību reģistrā ierakstīt Krievijas valstij piederošo informatīvo aģentūru “Russia Today”. Iestādē skaidroja, ka UR valsts notārs, izskatot Krievijas Federālās valsts unitārā uzņēmuma “Starptautiskā informācijas aģentūra “Rossija segodņa”” pārstāvniecības reģistrācijas pieteikumu, pieņēmis lēmumu atteikt minēto pārstāvniecību ierakstīt pārstāvniecību reģistrā.

Tiesā gan aģentūrai LETA norādīja, ka šodien tiesā nav saņemta informācija par to, ka kādu iemeslu dēļ rīt uz sēdi neieradīsies kāds no lietas dalībniekiem.

LETA jau vēstīja, ka darbu Latvijā sākusi Krievijas propagandas medija “Sputnik” versija latviešu valodā – “sputniknews.lv”. Portālā publicētas ziņas latviešu un krievu valodā par notikumiem Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, solot, ka tieši šis interneta resurss runāšot “par to, par ko citi klusē”.

“Sputnik” ir daļa no Krievijas valsts informācijas aģentūras “Rossija segodņa”, kuru vada Dmitrijs Kiseļovs. Savu propagandista darbību dēļ Kiseļovs ir iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

Kā liecina informācija “sputniknews.lv” portālā, “”Sputnik” pilnībā orientējas uz ārvalsts auditoriju. Katrai “Sputnik” redakcijai ir savas vietnes lielākajās pasaules galvaspilsētās, kā arī “Sputnik” pārraida no vietējo radiostaciju studijām”. Saskaņā ar portālā publicēto informāciju kopējais “Sputnik” radio ētera stundu skaits pārsniedza 800 stundas diennaktī 130 pasaules pilsētās, 34 valstīs un 30 pasaules valodās.

Domēnu “sputniknews.lv” reģistrējusi Krievijas valsts informācijas aģentūra “Rossija segodņa”. Tajā ir atrodamas pāris e-pasta adreses preses relīžu, sadarbības un reklāmas izvietošanas piedāvājumu iesūtīšanai, bet nekādu citu kontaktu nav, kā arī nav redzama informācija, kas ir rakstu autori un redakcijas darbinieki.

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica, ka valsts pārvaldes darbiniekiem jābūt uzmanīgiem komunikācijā ar Krievijas ārpolitikas instrumentu “Sputnik”.

Mežviets norādīja, ka “Sputnik” nav reģistrēts medijs Latvijā, līdz ar to tā darbinieki nav žurnālisti. “Sputnik” Latvijā īsteno Krievijas ģeopolitiskās intereses, tādēļ ir rūpīgi jāizvērtē komunikācija ar tā darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Visu “Rossija segodņa”/”Russia Today”/Krievija šodien ir jāiekļauj melnajā saralstā. Tas ir Latvijai naidīgs propagandas kanāls. Russian, go home !

  • Это тебя надо в чёрный список занести. Прекрати воровать чужие ники, цука!

 2. Pag, vai mēs laužamies Krievijas informatīvajā telpā izplatīt par sevi, vai par Krieviju kādu informāciju.Ko viņi vienmēr uzbāžas? Vai Krievijā dzīvojošus latviešus kāds laistu viņu valdībā? Absurds, vai ne? Visur līst, kur nav aicināti, par visu vākt informāciju par mūsu valsti, KĀDA KRIEVIJAI TUR BŪTU DARĪŠANA VAI VAJADZĪBA. Rūpējušies par savu zemi, kopuši savu teritoriju, tik bezgalīgi liela tā ir, interesējušies par saviem cilvēkiem savā dzimtenē, kā dzīvo, un palīdzējuši, nevis nekaunīgi bāzušies virsū citām valstīm.

 3. lai nepsiho. krievijas varas un tai pietuvināto organizāciju pārstāvji nav tie, kas varētu kādam pārmest vārda brīvības ierobežošanu vai demokrātijas neesamību.

 4. Да, это по нашему, демократия по латышски. Было простое юридическое дело в суде, зато теперь дело стало сугубо политическим. А как же, гибридная война однако, во как.

 5. Pareizi darīts.

  • Опять ты! Что же тебе неймётся то так. Прекрати воровать чужие ники, цука!

  • Neņemiet iepriekšējo ākstu vērā, es esmu tas īstais.

   • Ага. Ворюга ты настоящий, это вот точно. Блин, когда же ты угомонишся, сцуко?!

 6. Rašizm neproidjot!

Draugiem Facebook Twitter Google+