×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Kozlovskis: Nav informācijas par plānotām provokācijām 16.martā (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Šobrīd nav informācijas par provokācijām, kas būtu plānotas 16.martā, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Kā piebilda ministrs, lai gan informācijas par provokācijām nav ne no Drošības policijas, ne Valsts policijas, pilnībā tās izslēgt nevar.

Tādēļ drošības iestādes gatavojas strādāt pastiprinātā režīmā, bet gala lēmums par veicamajiem pasākumiem tiks pieņemts īsi pirms šī datuma.

Ministrs aicināja cilvēkus, kuri nav tieši iesaistīti un nepiedalās pasākumos, neizmantot tos kā izklaidi.

Kā ziņots, Rīgas domē jau janvārī pieteikti tradicionālie 16.marta – leģionāru piemiņas dienas – pasākumi, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

No plkst.7 līdz plkst.13 Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, sapulci pieteikusi biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Iecerēts, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki, un kā pasākuma mērķis norādīts “atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem”.

Savukārt divas stundas vēlāk, no plkst.9 līdz 15, Brīvības pieminekļa laukumā sapulci/piketu pieteikusi biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, kas norādījusi, ka “sapulce tiks veltīta “Waffen SS” upuru piemiņai un vēstīs par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību”. Plānotais dalībnieku skaits – 100.

Tikmēr no plkst.11 līdz 13 gājienu maršrutā Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības pieminekļa laukums) pieteikusi biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Organizācijas mērķis ir ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, iecerēts, ka tajā piedalīsies 100 personas.

Minēto pasākumu pieteikumi Rīgas domē iesniegti likumā noteiktajā kārtībā, bet vēl nav izskatīti, skaidro Vidauskis. Kā jau ierasts, pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) to darīs apmēram desmit dienas pirms plānotajiem pasākumiem, pirms tam konsultējoties ar tiesībsargājošajām iestādēm un tiekoties ar pasākumu organizatoriem.

Nepieciešamības gadījumā pašvaldība centīsies pieņemt visu pieteicēju interesēm atbilstošu kompromisa lēmumu, lai būtu ievērota Satversmē garantētā pulcēšanās brīvībā, sabalansējot to ar sabiedriskās kārtības un drošības prasībām, norāda Vidauskis.

“Likums neparedz atļauju izsniegšanu sapulču, gājienu un piketu rīkošanai, tomēr šajā gadījumā redzams, ka pieteikto pasākumu norises vietas un laiki pārklājas, tāpēc pašvaldībai nāksies pārrunu ceļā jautājumu risināt,” piebilda domes pārstāvis.

Šie pasākumi ar analoģiskiem mērķiem pašvaldībā tika pieteikti arī pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vai tad Iekšlietu ministrs nezin,ka antifašisti rīkos kārtējo cirku?

 2. Toties furgons ir gatavs katram gadījumam.

 3. ir taču zināms ka NA nacisti ar karogiem rokās gar mildu savu elku fīreru slavinās

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lielākā provokācija ir RD izsniegtā atļauja ākstīties fašistiskiem nacistiem, jeb kā viņi paši nekritiski sevi godā- “antinacistiem” pie mūsu, LATVIEŠU, Brīvības pieminekļa!
   Lūk, šis īsteno nacistu tejāteris vienreiz būtu jāaizliedz uz visiem laikiem!

   • Ау, лютеранин! Вы не перевирайте историю только. Ваши до легионеры присягали Гитлеру, не забывайте об этом. И не надо приватизировать памятник, он не только ваш, но и наш тоже.

    • Jūsu sarkanarmieši deva zvērestu Džugašvilli/ar kļičku Staļins/.Tā notika Otrajā pasaules karā,jo gan Hitlers,gan Staļins bija armiju virspavēlnieki.Jūs,grafist,domājat,ka esat ļoti gudrs….

   • Atvainojos par iepriekšējo komentāru kirilicā, kuru ir ielicis kāds krievnacistu provokators.

Draugiem Facebook Twitter Google+