×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: nav pieļaujams, ka internetā var atrast informāciju par uzbrukumu veikšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība")

Nav pieļaujama situācija, kad internetā ir atrodama informācija, kā izgatavot spridzekļus, maskēties un veikt uzbrukumus, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš pastāstīja, ka Latvijā kā Eiropas Savienības (ES) Padomes preizdējošā valsts aktīvi strādājot ar lielajām interneta kompānijām šajā jautājumā. “Mums ir bijušas tikšanās ar tādām kompānijām kā “Google”, “Facebook” un “Twitter”. Mērķis ir bijis panākt kopīgus kritērijus, kurus ieviest un atvieglot aicinājumu uz vardarbību ātru atpazīšanu un izņemšanu no interneta,” teica Kozlovskis.

Interneta kompānijas apliecinājušas ka tām ir pietiekams resurss, laik varētu veikt šādu aicinājumu monitoringu. Tāpat panākta vienošanās šādas situācijas rīkot arī turpmāk.

“Neviens nevar izslēgt, ka teroristiskiem uzbrukumiem tiek pakļauts jebkurš. Jebkura iedzīvotāju grupa, jebkurš uzņēmums. Tas kļūst ļoti bīstami. Viņi ir vērsušies pret vārda brīvību, bet vārda brīvībai pašlaik ir robežas,” sacīja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka internetā ir atrodama informācija, kas ļauj apgūt kā izgatavot spridzekļus, maskēties vai veikt uzbrukumus. “Tāda informācija nedrīkst tur atrasties. Mums ir jāatrod kopīgs risinājums,” atzina Kozlovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kā tad mēs aizstāvēsimies un karosim pret iebrucēju, ja neko nezināsim. Vai tad ļausim visu iznīcināt amerikāņiem. Kur ir patversmes kara gadījumā, kā slēpties, kā aizstāvēties, kā izdzīvot……

Draugiem Facebook Twitter Google+