×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Kozlovskis nealkst uzņemt VID “melnos” darbiniekus (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu rotācija uz iekšlietu struktūrām iespējama tikai pēc tam, kad tiesiskā ceļā konstatēti darbinieku pārkāpumi, turklāt pirms šādas rotācijas jāveic atbilstošs izvērtējums, atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Kozlovskis skaidroja, ka amatpersonu rotācijas ir ne tikai viens no veidiem korupcijas risku samazināšanai, bet arī veids amatpersonai noteikto amata pienākumu efektīgākai izpildei.

“Iekšlietu ministrijas iestādēs ir notikušas rotācijas ar citām tiesībaizsardzības iestādēm, un arī nākotnē šādas iespējas tiks izskatītas un nepieciešamības gadījumā īstenotas. Taču, pirms pieņemt lēmumu par amatpersonas rotāciju uz konkrētu amatu, ir jāveic atbilstošs izvērtējums, vai šāda rotācija neradīs kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm,” norādīja ministrs.

Disciplinārlieta, administratīvā lieta vai krimināllieta ir priekšnoteikums, lai tiesiskā ceļā konstatētu, vai konkrēta amatpersona ir negodprātīga un apsūdzama kādā no likumpārkāpumiem. Tas arī ir pirmais uzdevums, kas Finanšu ministrijai jāpaveic, jo amatpersonu atbilstības izvērtējums ir katras iestādes vadītāja tiešā atbildība un pienākums, norādīja Kozlovskis un piebilda, ka tikai pēc tam var runāt par turpmākām šo amatpersonu rotācijām.

Viņš arī piebilda, ka Iekšlietu ministrija ir gatava sniegt nepieciešamo atbalstu Finanšu ministrijai (FM) atbilstoši savai kompetencei.

Jau ziņots, ka premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) šodien vienojies ar atbildīgajām amatpersonām par negodprātīgo VID darbinieku rotāciju uz amatiem ārpus dienesta, kā arī ārpus FM struktūrām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kaadeell nealkst uznnemt, visiistaakie profinni savaa jomaa. Labi kadri izaugussi neatkariibas gados gods un lepnums visai valstij.

  2. ja tos seskus uz kaut kurieni vro†ēt, tad vai tad ne uz meķi?

  3. Vienīgi Siguldas kūdras purvos rakt kurināmo kūdru -sezona sākas… Vai būs griba atbrīvoties no korumpantiem?

  4. aizrotēt šos darbiniekus prom no valsts institūcijām- vienīgais iespējami taisnīgais risinājums.

Draugiem Facebook Twitter Google+