×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties ziemā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Pie Raiņa pieminekļa Esplanādē norisinās pikets, lai atbalstītu bēgļu uzņemšanu Latvijā un solidarizētos ar bēgļiem, kas cenšas nokļūt Eiropā.

Pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties šogad ziemā, taču pagaidām nekas neliecina, ka bēgļu milzu plūsma, kas patlaban plūst cauri Ungārijai vai Grieķijai, varētu šķērsot arī Latviju, tā intervijā raidījumā 900 Sekundes pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš akcentēja, ka tajā pašā laikā Latvija nav citādākā situācijā kā citas Eiropas valstīs, jo arī mūsu robežu šķērso personas, kuras var lūgt patvērumu.

Vairāku gadu garumā Latvijā vairāk nekā tūkstoš personu lūgušas patvērumu, un 17 gadu laikā bēgļa statuss ir piešķirts 60 personām.

Situācija Eiropā bēgļu dēļ kļūst arvien draudīgāka un ir nekontrolējama. Kopumā paredzēts Eiropā izmitināt ap 120 000 bēgļu. Bēgļu krīzes dēļ uz ārkārtas sēdi šodien sanāks visu Eiropas Savienības valstu tieslietu un iekšlietu ministri. Ārkārtas sanāksmes vienīgais mērķis – risināt nelegālās imigrācijas krīzi un pārdalīt uz citām dalībvalstīm 120 000 patvēruma meklētāju, kuri ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Latviju varēs šķērsot drīz bēgļi,kas no Zviedrijas ieplūst Somijā!

 2. Online: “Iekšlietu ministri Briselē lemj par bēgļiem”,Aktualne.sk (Slovākija)16:45. TASR
  Pēc The Guardian ziņām,Čehija gatava sūdzēt ES Eiropas tiesā Luksemburgā,ja Viduseiropas valstīm tiks uzspiestas obligātās kvotas.

 3. Online: “Iekšlietu ministri Briselē lemj par bēgļiem”,Aktualne.sk,šodien,16:45 TASR
  14:00 Čehija: Prezidents Milošs Zēmans,kurš vienlaicīgi ir arī armijas virspavēlnieks, ir gatavs pret bēgļiem izmantot armiju.”Čehijas armija varētu tikt izmantota robežu apsardzībai.”
  12:38 Skandināvija: Vismaz 12400 pagājušajās 12 dienās caur Vāciju devušies tālāk uz Ziemeļiem.No Zviedrijas ziņo,ka pagājušajā nedēļā patvērumu lūguši 6400 cilvēku.Somija paziņojusi par 2800 iesniegumiem,bet Norvēģija -par 1240.
  Negidīti par bēgļu iemīļotu mērķi kļuusi Somija.Tāpēc,ka irākiešiem tur ir lielākas iespējas saņemt patvērumu.Tāpēc,ka Helsinku valdība uzaskata,ka daudzās Irākas vietās ir slikta drošības situācija. Zviedrija to redz tieši otrādi.
  9:40 Ungārija Likums par armijas izmantošanu stājies spēkā.
  9:08 Vācija: Vācijas knclere Angela Merkele lūgusi Savienotās valstis,sirtuācijā,kad Eiropā ir lielākais bēgļu pieplūdums kopš Otrā pasaules kara,uzņemt lielāko daļu patvēruma meklētāju.”Nav realistiski uzskatīt,ka Eiropa varētu ar to visu tikt galā viena,bez Amerikas Savienoto Valstu palīdzības”,Merkeles vārdus citēja pirmdien aģentūra DPA.
  `3:41 ANO Augstā komisāra bēļu lietās birojs izsaucis divdesmitastoņnieku,lai paātrināti izlemtu bēgļu centra pieņemšanu Grieķijā,kurš jau uzņēmis 1000 cilvēku,visvairāk sīriešu,kas ieradušies caur Turciju.Pēc UNHCR pārstāves Melisas Flemingas vārdiem,Eiropai tā varētu būt pēdējā iespēja saprotoši reaģēt,
  Pēc The Guardian informācijas

 4. Online: “iekšlietu ministri Briselē lemj par bēgļiem”,Aktualne.sk,Šodien,14:20.TASR
  Kā to pirms izlidošanas uz Briseli aģentūrai AP apstiprināja Čehijas iekšlietu ministrs Milns Hovanecs,Čehijas Republikas līderi kategoriski nepiekrīt ES bēgļu sadalīšanas plānam.līdzīgi premjerministram Bohuslavam Sobotkam uzskatam,kurš bēgļu problemātikas sakarā sacīja: Esam droši,ka šī sistēma nedarbosies!

 5. tas viņiem būs klimaktēriskais šoks! cerams, ka ne nomirs, bet aizmuks atpakaļ!

Draugiem Facebook Twitter Google+