×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Kozlovskis: policijā aizvien trūkst ap 700 darbinieku

LETALETA

Pašlaik policijā trūkst vairāk nekā 700 darbinieku jeb 10% no kopējām štata vietām, intervijā aģentūrai BNS atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija).

Iekšlietu ministrija vērtē atšķirīgu prasību ieviešanu fiziskajai sagatavotībai, jo ne jau visiem izmeklētājiem esot jāskrien un jālec.

Visvairāk darbinieku trūkst Kurzemē. “Tas ir sava veida fenomens un tā tas ir bijis jau kopš padomju laikiem,” viņš piebilda. Vislabāk štats nokomplektēts Latgalē.

Kozlovskis norādīja, ka darbinieku aizplūšana no policijas turpinās. “Arī pagājušajā gadā no mums aizgāja vairāk nekā mēs pieņēmām darbā. Tomēr situācija, salīdzinot ar 2011.gadu, ir uzlabojusies diezgan būtiski,” atzina iekšlietu ministrs.

Visvairāk darbinieku trūkst Kārtības policijā. Piemēram, konvoja pulkā nav nokomplektēti 30% štata vietu. Galvenie iemesli darbinieku trūkumam ir salīdzinoši mazās darba algas un neiespējamība šo darbu savienot ar papildus darbiem.

Darbinieku trūkums vērojams arī citos Iekšlietu ministrijai pakļautajos dienestos, piemēram, robežsardzē trūkst 200 amatpersonu. Tajā pašā laikā situācija robežsardzē un citos dienestos uzlabojas.

“Pēc krīzes Robežsardzes koledžā kadetu pieplūdums ir lielāks. Arī Policijas koledžai šis gads bija pirmais, kad bija gandrīz 430 pretendentu uz 120 vietām. Tiesa, te ir vēl viena problēma – jauniešiem ir diezgan slikts veselības stāvoklis. Līdz ar to mēs esam sākuši domāt arī par to, ka vajag ieviest diferenciāciju prasībās par fizisko sagatavotību – piemēram, ne jau visiem izmeklētājiem ir jāskrien un jālec,” stāstīja ministrs.

Vienlaikus viņš teica, ka arvien galvenā motivācija, kas cilvēkus attur no darba iekšlietu struktūrās, ir zemā alga un neskaidrība par izdienas pensijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+