×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Kozlovskis: Policijas mērķis nav ar arestiem paralizēt Rīgas pils būvnieku darbu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pils ugunsgrēka krimināllietā uzliekot arestus juridisko personu kontiem un transportlīdzekļiem, policijas mērķis nav bijis paralizēt kādas noteiktas būvkompānijas darbu, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

“Mērķis, protams, nav vērsties pret kādu būvkompāniju, lai paralizētu tās darbu vai novestu to līdz kaut kādām problēmām, kad vairs nav iespējams turpināt darbu. Bet jāsaka, ka ir būtisks tieši materiālais zaudējums. Skaidrs, ka būvnieki varēs apstrīdēt šos lēmumus,” izteicās Kozlovskis.

Ministrs piebilda, ka “gadījumā, ja tiešām būs iespējams nodrošināt, ka šī zaudējuma eventuālā summa tiek ieguldīta, tad, manuprāt, tur arī būs risinājums”. Tomēr viņš atzina, ka policijas līdzšinējā pieredze nereti liecina par ko citu, proti, līdzko vaina tiek pierādīta, atklājas, ka no vainīgā vairs nav, ko paņemt.

“Jāsaprot, ka šīs kompānijas atbildība faktiski ir kā juridiskās personas atbildība, kas ir samērā jauns institūts Latvijas krimināltiesībās,” atzīmēja iekšlietu ministrs. Būvnieku izteikumus par to, ka šai drīzāk vajadzētu būt administratīvajai lietai, nevis krimināllietai, Kozlovskis atturējās komentēt, vien norādot, – skaidrs, ka katra iesaistītā puse darīs visu, lai pierādītu savu taisnību, bet gala vārdu tik un tā teiks tiesa.

Kā ziņots, par Rīgas pils ugunsgrēka izraisīšanu aizdomās tiek turētas trīs personas, kuras objektā veikušas darbus un bijušas atbildīgas par ugunsdrošības noteikumu ievērošanu, vakar žurnālistiem paziņoja Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Divas no aizdomās turētajām personām ir būvuzņēmumu amatpersonas, savukārt viens – strādnieks. Aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Strādnieks, kurš veica ugunsnedrošos darbus, gan īslaicīgi tika aizturēts.

Tuvāko nedēļu laikā Rīgas pils ugunsgrēka lieta tiks nodota kriminālvajāšanai, bet paralēli sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu divām juridiskām personām – būvuzņēmumiem. Kā piespiedu līdzeklis juridiskajām personām uzlikti aresti 62 kontiem un 111 transportlīdzekļiem, tostarp būvniecības tehnikas vienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+