×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: politiski jāizšķiras, vai piešķirt 16 miljonus patvēruma sistēmai (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība")

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) norāda, ka tā būs koalīcijas partiju politiska izšķiršanās, vai patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmai piešķirt kopumā 16 miljonus eiro.

Ministru kabinets atbalstījis Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto indikatīvo rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, tam pašlaik provizoriskais nepieciešamais finansējums ir 16 miljoni eiro, tomēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) izteikusies, ka šāda summa ir neadekvāti augsta, un tā būs jāsamazina.

Kozlovskis aģentūrai BNS sacīja, ka uz nākamās nedēļās koalīcijas partiju sanāksmi IeM būs sagatavojusi precīzu pozīciju, un pie katras sadaļas būs atzīmēts finansējums – Eiropas Savienības (ES) fondu nauda vai arī valsts budžets.

“Tad būs izšķiršanās. Visticamāk, būs nepieciešams papildu budžets, jautājums ko un kādā apmērā mazinām, vai vispār metam ārā,” viņš teica.

Iekšlietu ministrs atzina, ka viņam būtu grūti pateikt, cik lielam jābūt bēgļu pabalstam. Viņš minēja, ka ES valstīs ir dažādas pieejas, kā atbalstīt šos cilvēkus. Pašreizējā Latvijas sistēma paredz pabalsta piešķiršanu 256 eiro apmērā mēnesī bez papildu bonusiem, norādīja politiķis.

“Man kā iekšlietu ministram ir svarīgi, lai potenciāli cilvēki, kas gribēs palikt Latvijā un integrēties, nav nolikti tādā stāvoklī, ka viņiem nav iespējas saņemt pašu minimumu un līdz ar to nav iespējas dzīvot, jo tas nav reāli izdarāms,” pauda Kozlovskis.

Vismazāk nozares ministrs gribētu, lai bēgļu pabalsts tiktu pretnostatīts mūsu iedzīvotāju dzīves līmenim un tādā veidā tiktu konfrontēts. “Nekas labs tādā veidā nesanāks,” sacīja ministrs.

Pēc Kozlovska domām, līdz novembrim būtu jābūt skaidrībai par patvēruma meklētāju sistēmas izveidi un finansējumu. Viņš uzsvēra, ka jānodrošina izmitināšanas vietas tiem, kurus par nelikumīgu Latvijas robežas šķērsošanu aiztur robežsargi.

“Mums ir pārpildīts centrs [“Mucenieki”], un es domāju, ka tur ir jārod finansējums, mēs taču nevaram ļaut tiem cilvēkiem, kuriem ir jābūt zem apsardzes, brīvi pārvietoties,” pauda Kozlovskis.

Jau vēstīts, ka koalīcijas partijas ir vienprātīgi noskaņotas par to, ka nepieciešams samazināt bēgļu pabalstu, bet konkrētu summu plāno paziņot 19.oktobrī. Ministru prezidente informēja, ka koalīcijas partiju starpā nav pretrunu par to, ka pašreizējais bēgļu pabalsts, kas ir 256 eiro mēnesī, ir jāsamazina.

Plānots, ka IeM sagatavos Ministru kabineta noteikumus, ar kuriem koalīcijas partijas iepazīstinās 19.oktobrī. Valdība tos varētu apstiprināt 20.oktobra sēdē, kad IeM prezentēs precizētu bēgļu uzņemšanas plānu un ar to saistītās izmaksas.

Tāpat jau ziņots, ka valdība pirms divām nedēļām konceptuāli vienojās, ka bēgļu integrāciju Latvijā koordinēs Labklājības ministrija kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Sēdes laikā izskanēja, ka to varētu darīt arī Sabiedrības integrācijas fonds. Savukārt par personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu, izmitināšanu atbildīga būs IeM.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “viņiem nav iespējas saņemt pašu minimumu(ar bonusiem-brīvs dzīvoklis,medicīna,valodas apguve un vēl uztura nauda-2.15 euro dienā) un līdz ar to nav iespējas dzīvot, jo tas nav reāli izdarāms,” pauda Kozlovskis.Mana pensija pēc 50 nostrādātiem gadiem pēc pēdējās indeksācijas-240 euro,bez jebkādiem bonusiem.Bet Kozlovska partijas biedri uzskata ,ka reāli ar to ir iespējams izdzīvot.Jo mēs jau neesam nekādi nēģeri vai arābi,bet vietējie,pie tam latvieši.

 2. Kad tiks atdots konfiscētais sociālā budžeta miljards?

 3. Ekonomiskie bēgļi no Āzijas un Āfrikas ir svarīgāki? Atbildēt

  Par 250 000 Latviju pametušajiem vairs neliksimies ne zinis? Cik miljonu tiek plānots viņu atgriešanai?

 4. Jāizšķiras ir morāli un finansiāli Atbildēt

  Valdība Joprojām nav izpildījusi mūsu pašu pensionāriem dotos solījumus,nav ieviesta samazināta likme pārtikas pamatproduktiem un pat veselības obligātā apdrošināšana saviem iedzīvotājiem!

 5. Vai viņš ir pastulbs no dzimšanas, vai par tādu kļuvis ” Vienotības” rindās?

 6. pilnīgi pareizi, ka Atbildēt

  ŠVEICĒ DAUDZ BANKU UN VISAS KLUSĒS KĀ PARTIZĀNI… Kozlovskim nav sirdsapziņa, velti pie tās apelēt………..

 7. politiski jāizšķiras, vai bēgļiem Latvijā nodrošināt bezrūpīgu dzīvi, vai vairāk palīdzēt Latvijas daudzbērnu ģimenēm , invalīdiem. Tas ir sirdsapziņas jautājums.

 8. Jāprasa ministram,- cik daudz no tās naudas aizies pa kreisi, jo priekš bēgļiem tā ir neadekvāta summa!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+