×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

Kozlovskis rosina Jūrmalā uzstādīt videonovērošanas sistēmas

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalā, kur pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir 56 000, bet vienas dienas tūristu skaits sasniedz četrus miljonus, nepieciešams uzstādīt videonovērošanas sistēmas, kas pasaulē un arī citur Latvijā ir sevi attaisnojušas gan kā preventīvs, gan efektīvs noziegumu atklāšanas līdzeklis, tiekoties ar Jūrmalas mēru Gati Truksni, pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (attēlā).

Kozlovskis un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis 29.jūnijā darba vizītē Jūrmalā apmeklēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkni, lai tiktos ar iecirkņa vadību, darbiniekiem un Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas vadību, kā arī Jūrmalas domes priekšsēdētāju. Tikšanās laikā pārrunāta situācija iekšlietu nozarē, aktualitātes Jūrmalā, darba organizācija, noziedzības tendences, kā arī valsts un pašvaldības policijas sadarbība. Tika aktualizēti arī problēmjautājumi, kas kavē policijas darba efektivitāti. Runājot par noziedzības apkarošanu, tika pārrunāts arī nelegālo narkotiku aprites jautājums.

Sanāksmē piedalījās arī Jūrmalā darbu sākušās amatpersonas – Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Melnis un Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns. Viņu teiktais ministru pārliecināja par amatpersonu apņēmību strādāt un izmantot savas zināšanas, lai mazinātu narkotiku izplatību un to aprites vietu pieejamību.

“Ja iepriekš sadarbībā starp Valsts policiju un pašvaldības policiju bija nepieciešami uzlabojumi, tad mēneša laikā jaunās Kriminālpolicijas priekšnieka un Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vadībā šis process ir guvis pozitīvu virzību. Kopīgie reidi un dežūras Jūrmalā ir uzlabojušas darba rezultātu, jo tagad valsts un pašvaldības policija strādā kopīgu mērķu sasniegšanai,” atzina Kozlovskis.

Pēc tikšanās ar Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa un pašvaldības policijas vadību Kozlovskis un Ķuzis tikās ar Truksni, lai pārrunātu iekšlietu sistēmas dienestu sadarbību ar pašvaldību. Jūrmalas domes priekšsēdētājs pozitīvi vērtēja valsts un pašvaldības policijas sadarbību, rīkojot kopīgas dežūras, kas daudz efektīvāk palīdz cīnīties ar noziedzību.

Sarunā Jūrmalas mērs aktualizēja jautājumu par pašvaldības atbalstu Valsts policijai, kas diemžēl esošās likumdošanas ietvaros pašlaik nav iespējams. Ministrs sarunā norādīja, ka šī jautājuma risināšanā nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, lai atbalsta procesu padarītu maksimāli caurskatāmu un noņemtu bažas par iespējamiem korupcijas riskiem.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja arī šobrīd aktuālo atskurbtuvju jautājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+