×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Kozlovskis sveic ugunsdzēsējus Latvijas ugunsdzēsības gadadienā

Foto-LETAFoto-LETA

Patlaban ugunsdzēsēju un glābēju darbs sabiedrības acīs tiek vērtēts augstāk nekā jebkad un dienestā strādājošo glābēju drošsirdība, pašaizliedzība, uzņēmība un cilvēkmīlestība ir atvērusi daudzu cilvēku sirdis, savā sveicienā ugunsdzēsējiem Latvijas ugunsdzēsības 149. gadadienā un Ugunsdzēsēju un glābēju dienā norādījis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs norādījis, ka ar savu darbu ugunsdzēsēji ir apliecinājuši, ka Latvijā varam justies droši un pasargāti.

Ministrs svētkos izsaka atzinību ikvienam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekam, kurš ikdienā atbildīgi veic savus dienesta pienākumus.

Svinot profesionālos svētkus, katru gadu daudzas VUGD amatpersonas visā Latvijā saņem apbalvojumus par priekšzīmīgi veiktu darbu. Savukārt šogad vairāki ugunsdzēsēji saņēmuši augstākos valsts apbalvojumus par ieguldījumu un drosmi, novēršot Zolitūdes traģēdijas sekas, uzsvēris ministrs. Tāpat Kozlovskis minējis, ka šogad Ugunsdzēsēju un glābēju dienā tiek godināta arī dienesta varoņu piemiņa, kuri ir atdevuši savu dzīvību, glābjot citus.

“Neskatoties uz dienesta darba specifiku, kas ikdienā saistīta ar kritiskām situācijām, glābšanas darbiem un bieži vien dzīvībai bīstamiem apstākļiem, ugunsdzēsēji glābēji vienmēr apliecinājuši mīlestību pret savu profesiju un darbu,” paudis Kozlovskis un novēlējis šo darbaprieku un entuziasmu saglabāt, glābjot līdzcilvēkus un attīstot VUGD.

Jau ziņots, ka 17.maijā Latvijā tiek svinēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena, kurā no plkst.15 līdz 22 visu ugunsdzēsības depo durvis būs atvērtas jebkuram interesentam.

Pasākuma laikā glābēji apmeklētājus iepazīstinās ar ugunsdzēsības un glābšanas darbu aprīkojumu, speciālajiem transportlīdzekļiem, depo telpām un atgādinās drošības padomus.

1864.gada nogalē Rīgā pilsoņu grupa Ivana Himillera vadībā sāka veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, un jau 1865.gada 17.maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā. Šo notikumu uzskata par Latvijas ugunsdzēsības izveidošanās brīdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+