Foto – LETA

Kozlovskis tomēr atvainojas 0

Jānis Urbanovičs panācis to, kas neizdevās Nacionālajai apvienībai (NA). Pēc tikšanās ar “Saskaņas centra” Saeimas frakciju iekšlietu ministrs paziņoja, ka atvainojas par notikumiem pie Brīvības pieminekļa. Ja 16. marta gājiena dalībnieki jutīsies gandarīti ar iekšlietu ministra Kozlovska atvainošanos, tad neuzticības balsojums pirmdien varētu arī nenotikt.


Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Par bezdarbību 16. marta provokāciju novēršanā vainotais ministrs atvainojies leģionāru gājiena dalībniekiem. “Šis troksnis, kas tika atskaņots, protams, aizvainoja cilvēkus un bija traucējošs, un šajā sakarā domāju, ka varu atvainoties un gribētu atvainoties tiem, kuriem šis troksnis traucēja tiešām īstenot tos mērķus, kāpēc viņi bija ieradušies pie pieminekļa un aizvainoja viņus,” vakar pēc tikšanās ar “Saskaņas centra” Saeimas frakciju paziņoja ministrs Kozlovskis. Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams izveidot tiesisku mehānismu, lai turpmāk šādas situācijas pie Brīvības pieminekļa neveidotos.

NA pārstāvji jau paziņojuši, ka viņiem sakrīt domas ar Iekšlietu ministriju vismaz tajā jautājumā, ka šādas situācijas nākotnē pieļaut vairs nedrīkst. Tādēļ viņi būtu gatavi atsaukt ministra demisijas pieprasījumu, ja Kozlovskis no sirds atvainotos cilvēkiem, kuriem troksnis pie pieminekļa traucēja piemiņas brīdi. To, vai viņa vakardien izteiktā neskaidrā atvainošanās ir bijusi patiesa, nacionāļi paši nevērtēs, bet aptaujās leģionārus un citus gājiena dalībniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lēmums – atsaukt vai neatsaukt demisijas prasību – tiks pieņemts, balstoties uz to, vai šie cilvēki jūtas gandarīti ar ministra vārdiem. Nekādu spiedienu no koalīcijas partneriem vai citas puses par demisijas prasības atsaukšanu NA neesot jutuši.

Gadījumā ja balsojums tomēr notiks, tad ministra (un, iespējams, arī visas koalīcijas) likteni varētu izšķirt tieši “SC” deputātu nostāja. Pret viņu būtu nacionāļi, kā arī ZZS (abām frakcijām kopā Saeimā ir 27 balsis), Reformu partija, “Vienotība”, un neatkarīgie deputāti iestātos par ministra palikšanu amatā (šīm frakcijām kopā ir 42 balsis). Tādēļ saskaņieši ar 31 balsi būtu izšķirošais spēks. Turklāt “SC” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs
jau paziņojis, ka frakcijai esot apnicis būt par “koalīcijas pažarniekiem”.

Urbanovičs arī pieļāva, ka neuzticības izteikšana iekšlietu ministram varētu būt par iemeslu koalīcijas sabrukšanai. “Mēs nekad neesam bijuši pret valsti, un mēs negribam ar savu rīcību šai valstij radīt problēmas, bet vairāk tomēr izskatās, ka valdība un šī koalīcija ir problēma, un, iespējams, šī problēma būtu risināma ar koalīcijas darbības izbeigšanu,” sprieda “SC” frakcijas līderis. “Visgrūtākais mums būs izšķirties, kādu atbildi mēs dosim saviem vēlētājiem par to, ja, piemēram, mēs palaidīsim garām iespēju šīs koalīcijas mocības izbeigt. Izskatās, ka mūsu balsojums par neuzticību Kozlovska kungam varētu novest pie šīs koalīcijas mocību beigām.” Saskaņieši arī domājuši, kā saviem vēlētājiem skaidrot iešanu kopā ar nacionāļiem šajā jautājumā. Bet iemeslu jau atrast var vienmēr. “SC” deputāts Andrejs Elksniņš jau pirms tikšanās bija sagatavojis iekšlietu ministram 16 jautājumus par dažādām neizdarībām, sākot ar trūkumiem policistu apmācībā līdz Drošības policijas patvaļai.