×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Kozlovskis uzticēs turpināt darbu VP priekšniekam Ķuzim, VUGD vadītājam Āboliņam un robežsardzes vadītājam Garbaram (1)

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (priekšplānā) un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis piedalās Valsts policijas jauno automašīnu prezentācijas pasākumā Valsts policijas koledžas teritorijā.Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (priekšplānā) un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis piedalās Valsts policijas jauno automašīnu prezentācijas pasākumā Valsts policijas koledžas teritorijā.

Valdība nākamnedēļ lems par amata pienākumu termiņa pagarināšanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Intam Ķuzim, Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšniekam Oskaram Āboliņam, aģentūrai LETA apliecināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Kā aģentūrai LETA paskaidroja ministrs, nākamajā valdības sēdē, 26.jūlijā, plānots skatīt jautājumu par amata pienākumu pagarināšanu trīs dienestu vadītājiem – Ķuzim, Garbaram un Āboliņam.

Kozlovskis pauda, ka attiecībā uz VP ir lietas, kas ir jāizdara un kas ir jāizdara nekavējoties. “Konkrētie uzdevumi, kas ir mūsu dienas kārtībā un kas ir jāizdara turpmākajos divos gados, ir speciālas struktūrvienības izveidošana, kas nodarbosies ar augstas prioritātes lietu izmeklēšanu, tāpat ir plānots strādāt pie noziedzīgi iegūtu līdzekļu struktūrvienības izveides – tas ir ļoti aktuāls jautājums, un pirmais pusgads ir pierādījis šādas struktūrvienības izveides nepieciešamību,” skaidroja iekšlietu ministrs.

Viņš uzsvēra, ka VP pirmajā pusgadā ir atguvusi un tiesa par noziedzīgi iegūtiem ir atzinusi aptuveni 45 miljonus eiro. Vēl Kozlovskis norādīja, ka ir jāstrādā pie kriminālprocesa vienkāršošanas, jo tā ir problemātika, ar ko ikdienā iznāk sastapties. “Līdz ar to tiks lemts par to, ka Kārtības policija tiks atbrīvota no kriminālprocesu izmeklēšanas. Kopumā runājot par Kārtības policijas uzdevumiem, es sagaidu, ka preventīvais darbs tiktu veikts daudz labākā līmenī resursu ziņā, jo, piemēram, inspektori ir ļoti noslogoti,” sacīja ministrs.

Viņš arī komentēja, ka notiks darbs pie jaunās izglītības koncepcijas ieviešanas praksē.

Attiecībā uz Valsts robežsardzes darbu Kozlovskis norādīja, ka ir skaidrs, ka pēdējā laikā valsts robeža ir bijusi ļoti augsta prioritāte, turklāt valdībā ir apstiprināts konceptuāls ziņojums par valsts robežas stiprināšanu, kas ietver ļoti daudz pasākumu, bet to īstenošana nav viena gada jautājums, bet tas ir fundamentāls uzdevums, kas Latvijai ir jāveic, lai justos droši. Ministrs bilda, ka kopumā robežsardzes darbs tika atzīts kā labs.

“ASV eksperti norādīja, ka pieejamo resursu apmērā Valsts robežsardze savu darbu veic labi. Līdz ar to es no Garbara kunga sagaidu atdevi un enerģiju valsts robežas stiprināšanā. Skaidrs, ka te ir jābūt darbam tandēmā, jo bez līdzekļiem šie uzdevumi nevar tikt izpildīti,” pauda Kozlovskis.

Izsakoties par VUGD darbu, ministrs uzsvēra, ka VUGD kopumā sabiedrībā tiek vērtēts pozitīvi. “Kamēr Āboliņš vada VUGD, Latvijā bijām saskārušies ar traģiskiem notikumiem, un manā skatījumā viņš ir spējis vadīt dienestu un arī konkrētus glābšanas darbus kvalitatīvi un pietiekami augstā līmenī, arī glābējiem parādot savu atdevi un varonību,” komentēja iekšlietu ministrs.

Kozlovskis gan piebilda, ka VUGD nav labākajā stāvoklī materiāltehniskā nodrošinājuma ziņā, bet “te ir cieša sasaiste ar valdības darbu un mani kā ministru”.

Kā ziņots, VP priekšniekam Intam Ķuzim amata termiņš beidzas 2.augustā, bet Garbaram un Āboliņam 20.septembrī.

Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums paredz, ka VP, Valsts robežsardzes, VUGD vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ attiecīgais ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. Trīs mēnešus pirms termiņa beigām pēc attiecīgā ministra ieteikuma Ministru kabinets pieņem lēmumu par termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem vai lēmumu par atbrīvošanu no iestādes vadītāja amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vecie padomiskie prauli savas siltās vietiņas brīvprātīgi neatstās. Latvijas intereses pie velna!

Draugiem Facebook Twitter Google+