×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Kozlovskis: vairāki desmiti ārzemnieku iekļauti melnajā sarakstā

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība")

Vairāki desmiti ārzemnieku iekļauti tā dēvētajā melnajā sarakstā, lai nepieļautu dažādu provokāciju īstenošanu Latvijā, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ministrs neprecizēja, cik liels ir šo personu skaits, vien norādot, ka viņu atrašanās “melnajā” sarakstā nav saistīti vienīgi ar 16.martu.

Vienlaikus Kozlovskis norādīja, ka gadījumā, ja pasākumos pie Brīvības pieminekļa pirmdien piedalīsies personas, kuras savu darbību nav saskaņojušas ar atbildīgajiem dienestiem, tās tiks lūgtas pamest notikuma vietu.

Savukārt Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pauda, ka drošības iestādēm izdevies savlaicīgi novērst to ārzemnieku iekļūšanu Latvijā, kuri pirmdien vēlējušies diskriditēt Latvijas valsti starptautiskās sabiedrības acīs. “Tas bija ļoti profesionāls mūsu drošības iestāžu darbs,” sacīja Ābiltiņa.

Jau ziņots, ka Rīgā pirmdien norisināsies vairāki pasākumi, kuros paredzēts pieminēt Latviešu leģiona karavīrus.

Paredzēts, ka leģionāru piemiņas pasākumi sāksies plkst.10 ar dievkalpojumu Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un gājienu pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, kuru organizē “Daugavas Vanagi”. Dievkalpojumu Jāņa baznīcā vadīs mācītājs Guntis Kalme. Filmēt un fotografēt baznīcā pasākuma laikā nebūs atļauts. Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa plānota līdz plkst.13.

Tikmēr nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītājs Igors Šiškins no plkst.11 līdz plkst.13 piketēs pie “Laimas” pulksteņa. Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” no plkst.6 līdz plkst.13 pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos.

“Latvijas Antinacistiskā komiteja” plāno plkst.13 ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Organizācija norāda, ka ziedi pie Brīvības pieminekļa tiks nolikti, lai godinātu fašisma upurus.

No plkst.9 līdz plkst.10 pie Krievijas un Vācijas vēstniecības notiks pikets “par taisnīgu attieksmi pret leģionāriem un Latvijas vēsturi”. Rīkotāji vēsta, ka pikets tiek rīkots, lai sabiedrībai un medijiem atgādinātu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenoto prettiesisko rīcību okupētās Latvijas teritorijā 2.pasaules kara laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+