Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Kozlovskis: “Valmieras gaļas kombināta” īpašnieks veicis Latvijai kaitnieciskas darbības (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tā dēvētajā melnajā sarakstā iekļautais Krievijas uzņēmējs Sergejs Čerņins veicis Latvijas valstij kaitnieciskas darbības, kas nav saistītas ar uzņēmējdarbību, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš uzsvēra, ka nodarbošanās ar uzņēmējdarbību vai Latvijā esoši īpašumi, tostarp uzņēmumi, vēl nav iemesls, lai persona nevarētu tikt iekļauta nevēlamo personu sarakstā.

Vienlaikus ministrs atteicās minēt konkrētākus iemeslus, kāpēc Čerņins iekļauts šajā sarakstā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka iekšlietu ministrs Kozlovskis iekļāvis tā dēvētajā melnajā sarakstā Krievijas biogāzes ražošanas korporācijas “GazEnergoStroi”, kam pieder “Valmieras gaļas kombināts”, prezidentu Sergeju Čerņinu.

Saskaņā ar Imigrācijas likumu, iekšlietu ministrs lemj par ārzemnieka iekļaušanu ” melnajā sarakstā”, ja pastāv kāds no šādiem apstākļiem – kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā vai ir tās biedrs, kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks rada draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai un drošībai vai, ierodoties Latvijā, var traucēt pirmstiesas izmeklēšanu vai tiesībaizsardzības iestāžu darbu noziedzīga nodarījuma atklāšanā,

Tāpat iekšlietu ministrs ” melnajā sarakstā” var iekļaut personu, ja kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks izdarījis vai plāno izdarīt smagu vai sevišķi smagu noziegumu, ārzemnieks izdarījis noziegumu pret cilvēci, starptautisku vai kara noziegumu vai piedalījies masu represijās, ja tas konstatēts ar tiesas spriedumu, kompetentas ārvalsts iestādes sniegušas informāciju, kas liedz ārzemniekam ieceļot un uzturēties Latvijā, ārzemnieka ieceļošana un uzturēšanās Latvijā nav vēlama citu iemeslu dēļ, pamatojoties uz kompetentu valsts iestāžu sniegto atzinumu un ja ārzemnieks notiesāts par Latvijas Republikā izdarītu noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta brīvības atņemšana vismaz uz vienu gadu.

Čerņina “GazEnergoStroi” 2013.gada aprīlī iegādājās bankrotējušajam “Triāls” piederošo “Valmieras gaļas kombinātu”. Savukārt pērn “Valmieras gaļas kombināts” tika izlikts pārdošanā. Kombināta ražošanu jaunais īpašnieks neplānoja atjaunot.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu nesaprotu, kas ir KOMPETENTĀ valsts iestāde! Nesaprotu, jo esmu pieradis pie latviešu valodas!

  2. Tieši tas pats ir ar Balticovo, Ķekavā vairs vistas neaudzējot

  3. Latvijas PSR aizprihvatizējās ….

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+