×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Kozlovskis vēlas paaugstināt policijas prestižu

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) ir apņēmības pilns izstrādāt jaunu iekšlietu struktūras modeli, lai celtu policijas prestižu un mazinātu sabiedrības negatīvismu pret policistiem un viņu darbu.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Kozlovskis sacīja, ka jauno modeli plānots izveidot un ieviest līdz 2016.gadam, par pamatu ņemot veiksmīgo Valsts policijas pilotprojektu, kāds pašlaik tiek realizēts Kurzemes reģionā, Talsos, kur pēdējā laikā būtiski samazinājies noziedzības līmenis.

Kozlovskis uzskata, ka šādas reformas nepieciešamas ne tikai sabiedrības negatīvās attieksmes mazināšanai, bet arī pašu policistu motivācijas veicināšanai strādāt labāk. “Pašlaik policija ir nocietinājusies pret sabiedrību, policistiem trūkst motivējošas sistēmas paaugstināt savu kvalifikāciju un saņemt par to attiecīgu atalgojumu,” skaidroja ministrs.

Kozlovskis ir pārliecināts, ka ir jāmaina koncepcija par policiju – tās tēlu, tās funkcijām, prasībām. Darbu pie tā plānots sākt tuvākajā laikā.

Kā ziņots, Kozlovskis nav apmierināts arī ar situāciju, ka Valsts policijas (VP) Iekšējās drošības biroja (IDB) darbiniekiem ir jāizmeklē kolēģu iespējamie pārkāpumi un pašiem arī jāpieņem lēmumi par viņu sodīšanu, tāpēc VP struktūrā iekļautais IDB tiks reorganizēts, tā vietā veidojot jaunu iestādi tiešā Iekšlietu ministrijas (IeM) pakļautībā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš atzina Kozlovskis, šāda iecere bija radusies jau iepriekš, taču laika gaitā tā joprojām nav īstenota. Tagad ministrs ir apņēmies mēneša laikā sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā visus nepieciešamos grozījumu projektus normatīvajos aktos, lai varētu sekmīgi īstenot plānoto reformu.

Jaunās iestādes vadītāju iekšlietu ministrs neplāno iecelt vienpersoniski, bet šim amatam tikšot izsludināts atklāts konkurss.

LNT šorīt ministrs noliedza jaunās iestādes politisko ietekmējamību, tai atrodoties ministra pārraudzībā. “Šīs struktūras, tāpat kā visu citu dienestu pakļautība nav atkarīga no ministra politiskās piederības,” uzsvēra Kozlovskis.

IDB vietā izveidotā jaunā struktūra dabu varētu sākt 2013.gada janvārī, prognozēja Kozlovskis.

Kā liecina VP interneta mājaslapā atrodamā informācija, patlaban IDB ir tiešā VP priekšnieka pakļautībā. Biroja galvenie uzdevumi ir noziedzīgu nodarījumu, kurus izdarījuši VP struktūrvienību darbinieki, novēršana un atklāšana, pārbaužu veikšana par policistu pieļautajiem likumības un disciplīnas pārkāpumiem, profesionālās ētikas normu pārkāpumiem, kā arī citiem ārkārtējiem gadījumiem.

VP IDB kompetencē ir arī pārbaužu veikšana par policistu amatu savienošanu, informācijas sistēmu lietošanas noteikumu ievērošanu un personas datu aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu VP, lēmumu pieņemšana kriminālprocesuālā kārtībā par materiāliem attiecībā uz policijas darbiniekiem, kā arī pirmstiesas izmeklēšanas veikšana biroja lietvedībā esošajās krimināllietās par VP darbinieku izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+