×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

KP ar 52 000 eiro soda septiņus uzņēmumus par aizliegtu vienošanos LDz cenu aptaujās

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) ar 52 000 eiro sodījusi septiņus uzņēmumus par aizliegtu vienošanos VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) cenu aptaujās, aģentūru LETA informēja KP.

Lietas izpētes laikā KP konstatēja, ka septiņi uzņēmumi – “Ogre S”, “Dinar būve”, “BTC”, “Smarts”, “PVL pluss V”, “Smartbūve” un “KKT Construction” – ilgstošā laika posmā ir savstarpēji saskaņojuši piedāvājumus kopumā 29 LDz cenu aptaujās. Konkrētās iepirkumu procedūras notikušas laika periodā no 2011.gada līdz 2014.gadam un bijušas saistītas ar dzelzceļa būvdarbiem un remontdarbiem visā Latvijā.

Tā kā “PVL pluss V” apzinās pārkāpuma būtību un apņēmies to vairs nepieļaut, bet “BTC” atzīst uzņēmuma iesaisti aizliegtajās vienošanās un nepieciešamību uzlabot uzņēmuma pārvaldību, abiem karteļa dalībniekiem KP lēma par naudas soda samazinājumu.

Galīgais naudas soda apmērs, kas par konkurences kropļošanu jāiemaksā valsts budžetā, “Ogrei S” ir 6236 eiro, “Dinar būvei” – 700 eiro, “BTC” – 20 795 eiro, “Smartam” – 5256 eiro, “PVL pluss V” – 3430 eiro, savukārt “Smartbūvei” – 3263 eiro un “KKT Construction” – 12 242 eiro.

KP ierosināja lietu pēc no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemtā ziņojuma. KNAB informēja KP par tā rīcībā esošu informāciju, ka LDz rīkotajās iepirkuma procedūras pretendenti ar dzelzceļa amatpersonu atbalstu saskaņojuši darbības pirms iepirkuma procedūras un tās laikā.

Uzņēmumiem apmainoties ar informāciju par dalību iepirkuma procedūrās, tika izslēgta savstarpējā konkurence un cenu aptauju rīkotājs nesaņēma patiesi konkurējošus uzņēmumu piedāvājumus.

Konkurences tiesību teorija un prakse apstiprina, ka nereti iespējamie konkurences pārkāpumi iet roku rokā ar iespējamiem koruptīviem darījumiem. Lai pēc iespējas efektīvi izskaustu pretlikumīgi īstenotās darbības un veicinātu godīgu iepirkumu vidi, KP un KNAB, veicot izmeklēšanas darbības, savu kompetenču ietvaros apmainās ar informāciju par iespējamiem pārkāpumu pierādījumiem. Tāpat abas iestādes rīko kopīgus informatīvos pasākumus, lai izglītotu iepirkumu rīkotājus par karteļu pazīmēm iepirkumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+