Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
16. oktobris, 2015
Drukāt

KP atklāj karteli “Latvenergo” demontāžas darbu iepirkumā

Foto: LETAFoto: LETA

25.septembrī Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par dalību aizliegtā vienošanā sodīt četrus AS “Latvenergo” publiskā iepirkuma pretendentus – SIA “E Būvvadība”, SIA “Remontbūve”, SIA “Eirotransmet” un SIA “Eirobūvmetāls”. Uzņēmumiem kopumā piemērots naudas sods 98 067,82 eiro apmērā, informē KP.

P izmeklēšanu uzsāka pēc “Latvenergo” iesnieguma par iespējamu aizliegtu vienošanos uzņēmuma organizētajā sarunu procedūrā “Patvertnes demontāža Koka balstu ražotnē”. Lietas izpētes laikā KP secināja, ka vienīgie iepirkuma pretendenti – “E Būvvadība”, “Remontbūve”, “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls” – bija izveidojuši divas savstarpēji nesaistītas karteļu grupas. Proti, informācijas apmaiņa par dalību iepirkumā notikusi starp “E Būvvadība” un “Remontbūve”, kā arī starp “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls”.

KP atgādina – ja uzņēmumi patiesu konkurenci aizstāj ar konkurences imitāciju, iepirkuma rīkotājs tiek maldināts par reālo tirgus situāciju, kā arī nesaņem tos ieguvumus, ko sniedz uzņēmumu sāncensība. Veicot informācijas apmaiņu par plānoto dalību iepirkumā un šīs dalības nosacījumiem, patiesa konkurence nav iespējama. Šāda rīcība ir uzskatāma par karteļa vienošanos, kas ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums.

Lietas izpētes laikā “E Būvvadība” izmantoja Iecietības programmas iespēju pieteikties uz naudas soda samazinājumu, atklājot informāciju par to, kā īstenota aizliegta vienošanās. Par sadarbošanos ar KP iestāde pieņēma lēmumu uzņēmumam samazināt naudas soda apmēru par 50%.

Attiecīgi uzņēmumiem piemēroti šādi naudas sodi: SIA “Remontbūve” – 47 814,62 eiro, SIA “Eirobūvmetāls” – 23 967,14 eiro, SIA “E Būvvadība” – 20 747,66 eiro, savukārt SIA “Eirotransmet” – 5538,40 eiro.

Vienlaikus lietas izpētes laikā “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls” par KP amatpersonu kavēšanu inspekcijas laikā iekļūt uzņēmuma telpās tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli un tika piemērots attiecīgi 3000 eiro un 4000 eiro naudas sods.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+