Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

KP atklāj karteli “Latvenergo” demontāžas darbu iepirkumā

Foto: LETAFoto: LETA

25.septembrī Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par dalību aizliegtā vienošanā sodīt četrus AS “Latvenergo” publiskā iepirkuma pretendentus – SIA “E Būvvadība”, SIA “Remontbūve”, SIA “Eirotransmet” un SIA “Eirobūvmetāls”. Uzņēmumiem kopumā piemērots naudas sods 98 067,82 eiro apmērā, informē KP.

P izmeklēšanu uzsāka pēc “Latvenergo” iesnieguma par iespējamu aizliegtu vienošanos uzņēmuma organizētajā sarunu procedūrā “Patvertnes demontāža Koka balstu ražotnē”. Lietas izpētes laikā KP secināja, ka vienīgie iepirkuma pretendenti – “E Būvvadība”, “Remontbūve”, “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls” – bija izveidojuši divas savstarpēji nesaistītas karteļu grupas. Proti, informācijas apmaiņa par dalību iepirkumā notikusi starp “E Būvvadība” un “Remontbūve”, kā arī starp “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls”.

KP atgādina – ja uzņēmumi patiesu konkurenci aizstāj ar konkurences imitāciju, iepirkuma rīkotājs tiek maldināts par reālo tirgus situāciju, kā arī nesaņem tos ieguvumus, ko sniedz uzņēmumu sāncensība. Veicot informācijas apmaiņu par plānoto dalību iepirkumā un šīs dalības nosacījumiem, patiesa konkurence nav iespējama. Šāda rīcība ir uzskatāma par karteļa vienošanos, kas ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums.

Lietas izpētes laikā “E Būvvadība” izmantoja Iecietības programmas iespēju pieteikties uz naudas soda samazinājumu, atklājot informāciju par to, kā īstenota aizliegta vienošanās. Par sadarbošanos ar KP iestāde pieņēma lēmumu uzņēmumam samazināt naudas soda apmēru par 50%.

Attiecīgi uzņēmumiem piemēroti šādi naudas sodi: SIA “Remontbūve” – 47 814,62 eiro, SIA “Eirobūvmetāls” – 23 967,14 eiro, SIA “E Būvvadība” – 20 747,66 eiro, savukārt SIA “Eirotransmet” – 5538,40 eiro.

Vienlaikus lietas izpētes laikā “Eirotransmet” un “Eirobūvmetāls” par KP amatpersonu kavēšanu inspekcijas laikā iekļūt uzņēmuma telpās tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli un tika piemērots attiecīgi 3000 eiro un 4000 eiro naudas sods.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+