Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. oktobris, 2013
Drukāt

KP atļauj AB “Linas Agro Group” iegādāties vistas gaļas ražotnes

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Aigars Kalvîtis (TP) apmeklç Íekavas putnu fabriku, lai iepazîtos ar uzòçmuma attîstîbas plânu un veiktajiem investîciju projektiem, kâ arî apskata moderno lieljaudas kautuvi.

Konkurences padome (KP) oktobra vidū ļāvusi lauksaimniecības uzņēmumu holdingkompānijai AS “Linas Agro Group” iegādāties AS “Putnu fabrika Ķekava”, SIA “Lielzeltiņi”, SIA “Cerova” un SIA “Broileks”, liecina KP paziņojums.

Atļauja dota, jo apvienošanas rezultātā uzņēmumi varēs stiprināt konkurētspēju Baltijas un Skandināvijas tirgū, tomēr neiegūs tādu tirgus varu, kas ļautu ietekmēt cenas Latvijā, skaidro konkurences uzraugs.

Holdingkompānijā AB “Linas Agro Group” ietilpst 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi, kas darbojas lauksaimniecībā, lauksaimniecības produktu tirdzniecībā un izejvielu piegādē, kā arī sniedz loģistikas pakalpojumus. Neviens no šiem uzņēmumiem nenodarbojas ar vistu audzēšanu vai gaļas pārstrādi.

AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “Lielzeltiņi” ir vistas gaļas pilna cikla ražotāji. SIA “Lielzeltiņi” nodarbojas arī ar kombinētās lopbarības ražošanu, lielāko daļu saražotās produkcijas patērējot sava uzņēmuma vajadzībām. Savukārt SIA “Cerova” un SIA “Broileks” ir SIA “Lielzeltiņi” saistītie uzņēmumi, kas nodarbojas ar olu inkubāciju un vistu audzēšanu.

KP savā lēmumā norādījusi, ka Latvijas tirgū pastāv spēcīga konkurence – darbojas aptuveni 20 vistas gaļas un vistas gaļas produktu piegādātāji, kas piedāvā Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Dānijā un Zviedrijā ražotu produkciju. Tā kā apvienošanās dalībnieku lielākie konkurenti darbojas lielās Baltijas un Skandināvijas uzņēmumu grupās, Latvijas uzņēmumu apvienošanās varētu pozitīvi ietekmēt konkurenci, radot konkurētspējīgāku uzņēmumu, lēš KP.

Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz graudu vairumtirdzniecības tirgu, kurā darbojas SIA “Linas Agro Group”, bet SIA “Lielzeltiņi” graudus iepērk kombinētās lopbarības ražošanai, KP nekonstatēja draudus konkurencei. Gaudu cenas vairumtirdzniecībā veidojas preču biržās globālā pieprasījuma-piedāvājuma ietekmē, un nevienam no apvienošanās dalībniekiem nav tādas tirgus varas, kas ļautu palielināt cenas, uzskata KP.

LETA vēsta, ka Lietuvas kompānija “AB Linas Agro Group” ir parakstījusi vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% AS “Putnu fabrika Ķekava”, 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi” akciju un daļu iegādi. Darījumu ir plānots noslēgt līdz šī gada decembrim.

“Linas Agro” plāno uzņēmumu akciju un daļu iegādei tērēt 12,5 miljonus eiro jeb 8,78 miljonus latu. “Linas Agro Group” plāno, ka iegādājamo uzņēmumu apgrozījums nākotnē sasniegs aptuveni 70 miljonus eiro jeb 49 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+