Ekonomika
Bizness

KP atļauj divu autogāzes tirgotāju apvienošanos 16


Gāzes uzpildes pistole “Latvijas Propāna gāzes” degvielas uzpildes stacijā.
Gāzes uzpildes pistole “Latvijas Propāna gāzes” degvielas uzpildes stacijā.
Foto-LETA

21. jūnijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA “Latvija poropāna gāze”iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA “Eko gāze”. Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā nemazināsies konkurence ietekmētajos tirgos, portālu LA.lv informēja KP.

SIA “Latvija poropāna gāze” sniedz autogāzes vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības pakalpojumus, savukārt SIA “Eko gāze” sniedz autogāzes mazumtirdzniecības pakalpojumus, turklāt abi tirgus dalībnieki veic gāzes balonu tirdzniecību.

Apvienošanās rezultātā horizontāli tiek ietekmēts autogāzes mazumtirdzniecības tirgus un gāzes balonu tirgus. Starp apvienošanās dalībniekiem pastāv arī vertikālas attiecības, jo SIA “Eko gāze” sniedz autogāzes mazumtirdzniecības pakalpojumus, savukārt SIA “Latvija poropāna gāze” – autogāzes vairumtirdzniecības pakalpojumus.

Abu uzņēmumu kopējā autogāzes mazumtirdzniecības tirgus daļa nepārsniedz 25 % tirgus koncentrācijas līmeni, līdz ar to KP secina, ka tādējādi netiek traucēta efektīva konkurence. Vērtējot gāzes balonu tirdzniecības tirgu, konstatējams, ka SIA “Eko gāze” gāzes balonu pārdošanas apjomi ir nelieli, kā arī tirgū darbojas vismaz astoņi citi tirgus dalībnieki, kas nodrošina aktīvu konkurenci.

Autogāzes vairumtirdzniecības tirgū, jau pirms apvienošanās SIA “Eko gāze” autogāzes piegādātājs bija SIA “Latvija poropāna gāze” , kuras tirdzniecības apjomi ir pietiekami, lai piegādātu autogāzi arī citiem SIA “Eko gāze” konkurentiem. Tādējādi apvienošanās nevar radīt apstākļus, kas konkurentiem liegtu pieeju piegādēm.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā Latvijā nemainīsies autogāzes vairumtirdzniecības tirgus, būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis autogāzes mazumtirdzniecības un gāzes balonu tirdzniecības tirgos. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

LA.lv