×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

KP atļauj IZZI un “Baltcom” apvienošanos

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) atļāvusi apvienoties telekomunikāciju operatoriem “Baltcom” un IZZI, aģentūrai BNS pastāstīja KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka abu kompāniju apvienošanās ir atļauta ar saistošu noteikumu. “Esam atļāvusi apvienošanos, bet ar saistošu noteikumu – ja “Baltcom” un IZZI piedalīsies konkursā par maksas virszemes televīzijas apraidi, atkal būs jāiesniedz apvienošanās ziņojums un mēs pārskatīsim, kāda būs situācija pēc konkursa noslēguma, ja “Baltcom” un IZZI būs tajā uzvarējuši,” teica Ābrama.

Viņa arī atzīmēja, ka tas ir vienīgais KP izvirzītais nosacījums.

Vienlaikus Ābrama paskaidroja, ka “Baltcom”, kuram ir spēcīgas pozīcijas kabeļtelevīzijas jomā, attiecīgi iegūstot papildus virszemes maksas televīzijas apraidi, varētu rasties ļoti spēcīgas tirgus pozīcijas.

Tāpat viņa piebilda, ka apvienošanās ziņojumu KP plāno publiskot šajā nedēļā.

“Baltcom” un IZZI pērn decembrī paziņoja, ka veic sarunas par abu uzņēmumu darbības apvienošanu. Iecerētā darījuma mērķis ir fokusēt kopējos uzņēmumu resursus tālākai interaktīvo pakalpojumu attīstībai un jaunu, mūsdienīgu tehnoloģiju ieviešanai.

“Telekomunikāciju nozares konsolidācija ir globāla tendence, no kuras ieguvējiem jābūt visām iesaistītajām pusēm, jo īpaši, mūsu klientiem,” iepriekš atzina “Baltcom” valdes priekšsēdētājs Vojko Rovere un norādīja, ka darījums ļaus kompānijai paplašināt infrastruktūras pārklājumu par aptuveni 30% un piedāvāt klientiem daudzveidīgāku pakalpojumu klāstu, līdz ar to nodrošinot turpmāku izaugsmi, nostiprinot “Baltcom” pozīcijas tirgū, kā arī stiprinot veselīgu konkurenci telekomunikāciju nozarē kopumā.

IZZI valdes priekšsēdētājs Andris Zeļonka savukārt pastāstīja, ka pēdējo divu gadu laikā IZZI stratēģija ir bijusi veikt liela mēroga investīcijas infrastruktūras un jaunu, inovatīvu pakalpojumu attīstībā. “Tā kā IZZI ir veiksmīgi pabeidzis savus investīciju projektus un jaunās infrastruktūras jauda ļauj mums nodrošināt kvalitatīvus telekomunikāciju pakalpojumus daudz lielākam klientu lokam, tad divu spēcīgu tirgus dalībnieku resursu apvienošana ir loģisks solis. Galvenie ieguvēji būs klienti, kuriem mēs varēsim piedāvāt mūsdienīgas tehnoloģijas un kvalitātes standartiem atbilstošus pakalpojumus,” viņš sacīja.

Jau iepriekš abi uzņēmumi veikuši sarunas par apvienošanos, taču tās bijušas nesekmīgas.

Kompānija “Baltcom” piedāvā digitālās un kabeļtelevīzijas pakalpojumus, nodrošina balss telekomunikāciju un interneta sakarus. “Baltcom” lielākais īpašnieks kopš 2011.gada maija ir “RPAX One S.A.”, kam pieder 70% kapitāldaļu, 29,96% daļu īpašnieks ir Kiprā reģistrētais “Mackonar Impex Limited”, bet 0,04% pieder Latvijas Valsts radio un televīzijas centram.

IZZI ir viena no lielākajām kompānijām Latvijā, kas nodrošina kabeļtelevīzijas, interneta, kā arī mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumus. Par uzņēmuma īpašnieku 2008.gadā kļuva kompānija “Contaq Latvian Cable”, kuras dibinātājs ir Luksemburgas uzņēmums “Contaq Latvia Cable Holding S.a.r.l.”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+