×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

KP atļauj “Uralchem Freight Limited”, “Halcyon Capital” un “Ventamonjaka” apvienošanos (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) septembra sākumā pieņēma lēmumu atļaut “Uralchem Freight Limited” (UFL) un AS “Halcyon Capital” (HC) iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi SIA “Ventamonjaks”.

Uzņēmumu apvienošanās atļauta, jo darījuma rezultātā konkurence netiks būtiski ietekmēta, informē KP.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju UFL ietilpst uzņēmumu grupā, kura izmanto sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumu sniedzēja SIA “Ventamonjaks” pakalpojumus. Šī iemesla dēļ KP izvērtēja risku, ka UFL varētu apgrūtināt vai liegt citiem sašķidrinātā bezūdens amonjaka ražotājiem pieeju SIA “Ventamonjaks” terminālim, lai amonjaku eksportētu uz Eiropu.

Tomēr, kā liecina tirgus dalībnieku līgums, pēc apvienošanās darījuma noslēgšanas esošajiem un potenciālajiem klientiem tiks nodrošināta līdzvērtīga pieeja SIA “Ventamonjaks” sniegtajiem pakalpojumiem un terminālim, kā arī netiks pieļauta atsevišķu uzņēmumu diskriminācija, norāda KP.

Vienlaikus paredzams, ka UFL un HC būs ieinteresēti maksimāli palielināt SIA “Ventamonjaks” pārkraujamā amonjaka apjomus, piesaistot arī citus uzņēmumus, kam ir nepieciešami sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumi, no tā gūstot peļņu.

Tādējādi KP lēmumā secina, ka darījuma rezultātā konkurence sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas pakalpojumu tirgū konkrētajā teritorijā būtiski netiks ietekmēta. Tāpat apvienošanās darījums var paaugstināt SIA “Ventamonjaks” darbības efektivitāti, tomēr tas automātiski nepalielinās uzņēmuma tirgus daļu sašķidrinātā bezūdens amonjaka pārkraušanas tirgū.

Jau vēstīts, ka Ventspils uzņēmumu “Ventamonjaks” iegādājusies SIA “Despina Capital”, kuras 55% daļas pieder Kiprā reģistrētai kompānijai “Uralchem Freight”, kas ir “Uralhim” meitasuzņēmums, un 45% – Latvijā reģistrētai kompānijai AS “Halcyon Capital”. Iepriekš “Ventamonjaka” īpašniece bija Šveicē reģistrētā kompānija “Transmar Holding”.

LETA ziņoja, ka “Uralchem Freight” pieder 51% arī Rīgas ostā strādājošajā kompānijā “Riga fertilizer terminal”, kur nesen atvēra jaunu minerālmēslu pārkraušanas termināli.

Kompānija “Despina Capital” ir reģistrēta šī gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 50 000 eiro. Arī “Halcyon Capital” ir izveidota šī gada februārī.

“Uralhim” ir viens no pasaules lielākajiem minerālmēslu ražotājiem, kas nodrošina ar produkciju Krievijas un ārvalstu lauksaimniecības produkcijas ražotājus. Kompānijai ir četras rūpnīcas, kas atrodas Krievijā – Kirovas apgabalā, Permā un Maskavas apgabalā.

“Uralhim” meitasuzņēmums ir “Uralchem Freight”.

“Ventamonjaks” pērn strādājis ar 3,8 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 510 039 eiro apjomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. par labu!

Draugiem Facebook Twitter Google+