Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
15. aprīlis, 2016
Drukāt

KP ir lielas bažas par iespējamo LMT un “Lattelecom” apvienošanu (2)

Foto LETAFoto LETA

SIA "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde (no kreisās) un SIA "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis

Apvienojot SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT), tirgū var tikt nodarīts kaitējums konkurencei, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama.

“Ir lielas bažas, ka šāda apvienošanās var atsaukties uz cenām un pakalpojumu pieejamību. Konkurences padomei ir lielas bažas, ka tirgus struktūra var tikt deformēta,” norādīja Ābrama.

Viņa piebilda, ka gadījumā, ja Konkurences padomē tiks iesniegts “Lattelecom” un LMT apvienošanās ziņojums, tiks rūpīgi vērtēts, vai tirgū paliks spēlētāji, kas varēs izdarīt spiedienu uz lielo, apvienoto operatoru.

“Eiropas valstīs ir pieredze, ka patērētājiem tiek nodarīts kaitējums, izveidojot vienu lielu operatoru,” sacīja Ābrama. Viņa piebilda, ka Konkurences padome savu nostāju pauž jau kopš 2012.gada un par to ir informēti nu jau četri ekonomikas ministri.

Jau ziņots, ka valdība gala lēmumu par telekomunikāciju uzņēmumu SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un SIA “Lattelecom” nākotni varētu pieņemt nākamnedēļ, 19.aprīlī. Ministru darba grupā par abu uzņēmumu nākotni viedokļi dalās, bet ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) ir pārliecināts, ka abus uzņēmumus nevajadzētu apvienot, bet saglabāt esošo situāciju.

Pašlaik tiek izvērtēta iespēja uzņēmumus apvienot vai arī saglabāt pašreizējo situāciju, abos variantos saglabājot valsts kontroli pār uzņēmumu daļām.

Pagājušā gada 20.novembrī tika saņemts abu uzņēmumu apvienošanas piedāvājums no TeliaSonera”, un līdz šā gada 22.janvārim uzņēmums gaidīja Latvijas valdības atbildi. Tomēr tika izlemts, ka par turpmāko rīcību ar LMT un “Lattelecom” valsts kapitāldaļām lems jaunā, Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība.
“Lattelecom” un LMT darbības uzlabošanas darba grupa patlaban izskata tikai divus iespējamos scenārijus – abu uzņēmumu apvienošanu vai pašreizējās situācijas saglabāšanu, žurnālistiem iepriekš sacīja Ašeradens. Ašeradens pauda, ka “Lattelecom” un LMT darbības uzlabošanu varētu turpināt uz pašreizējās īpašnieku modeļa bāzes.

“TeliaSonera” pārstāvji kā labāko uzņēmumu turpmākās attīstības scenāriju redz “Lattelecom” un LMT apvienošanu, tādējādi nodrošinot efektīvāku abu uzņēmumu resursu izmantošanu. Tāpat uzņēmumu apvienošana ļautu optimizēt turpmāk nepieciešamo investīciju apjomu uzņēmumu konkurētspējas saglabāšanai un rezultātā uzlabotu patērētājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lattelecom izmelojās, ka pilsētās pievieno TV un internetu. Izrādās- privātmājām tāds pakalpojums nav paredzēts, tam Gulbja aldziņa par mazu!

  2. ole nīl pedersens Atbildēt

    Jāskatās, kā izdevīgāk skandināviem. Pasakiet to atklāti vienreiz!

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+