Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. aprīlis, 2014
Drukāt

KP ļauj apvienoties degvielas tirgotājiem “Akselss” un “Kings”

degvielas_uzpilde9

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut apvienoties SIA “Akselss” un SIA “Kings”, informē KP.

Konkurences sargs secinājis, ka abu kompāniju apvienošanās būtiski nesamazinās konkurenci, kā arī neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū konkrētajā teritorijā.

Apvienošanās rezultātā SIA “Akselss” saistītais uzņēmums SIA “Agro Real Estate” iegūs daļu SIA “Kings” aktīvu – trīs degvielas uzpildes stacijas, kas atrodas Zemnieku ielā 58, Liepājā, Lielā ielā 8, Grobiņā, Grobiņas novadā un “Piebalgas”, Nīcā, Nīcas novadā.

Pēc apvienošanās konkrētajos tirgos SIA “Akselss” nomainīs SIA “Kings”, būtiski nemainot tirgus struktūru, lēmumā secina KP. Tāpat nenostiprināsies kāda tirgus dalībnieka dominējošais stāvoklis, un konkurence netiks būtiski samazināta.

KP norāda, ka benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū konkrētajā teritorijā pašlaik darbojas pietiekami daudz citu spēcīgu dalībnieku, tādējādi apvienošanās rezultātā patērētāju izvēles iespējas netiks samazinātas.

SIA “Akselss” ir vienīgais dalībnieks SIA “Agro Real Estate”, tāpēc Konkurences likuma izpratnē abi uzņēmumi ir viens tirgus dalībnieks. Savukārt SIA “Akselss” 74% kapitāla daļu pieder Lietuvas Republikā reģistrētai UAB “Luktarna”. SIA “Kings” kapitāla daļas pieder astoņām fiziskām personām.

LETA vēsta, ka 2013.gadā KP atļāva uzņēmumam “Akselss” iegūt citu degvielas tirgotāju SIA “Aparts”, SIA “RusLatNafta”, SIA “Eskāda” un SIA “Space” kopumā sešas degvielas uzpildes stacijas (DUS). KP atļāva SIA “Akselss” iegūt minēto degvielas tirgotāju aktīvus – DUS Vizbuļu ielā 8a, Daugavpilī, Rīgas ielā 8, Preiļos, Preiļu novadā, Maskavas ielā 450k, Vienības gatvē 77, Skanstes ielā 7 un Kalnciema ielā 88, Rīgā.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš uzsvēra, ka kompāniju paplašināšanās ir nepārtraukta, jo savulaik DUS piederējušas vairāk nekā 200 juridisku personu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+