Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
3. jūnijs, 2014
Drukāt

KP ļauj Polijas PZU pirkt apdrošinātāju AS “Balta”

Foto: LETAFoto: LETA

Konkurences padome (KP) maija beigās pieņēma lēmumu atļaut Polijas apdrošināšanas uzņēmuma “Powszechny Zaklad Ubezpieczen S.A.” (PZU) un  apdrošināšanas AS “Balta” apvienošanos, informē KP.

Apvienošanās darījuma rezultātā PZU iegūs izšķirošu ietekmi AS “Balta”. Konkurences uzraugs secinājis, ka apvienošanās rezultātā koncentrācija nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū būtiski nemainīsies.

AS “Balta” akciju iegāde ir PZU starptautiskas paplašināšanās plāna daļa, ar kā palīdzību uzņēmums vēlas paplašināt savu darbību Baltijas valstīs. Iegādājoties “Balta” akcijas, PZU vēlas kļūt par vienu no lielākajiem apdrošināšanas tirgus dalībniekiem Latvijā, norādīts apvienošanās ziņojumā.

KP lēmumā norāda, ka apdrošināšanas tirgū Latvijā darbojas vairāki citi spēcīgi konkurenti, kā arī PZU tirgus daļa ir neliela. Tāpēc darījuma rezultātā nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū Latvijas teritorijā koncentrācija mainīsies nebūtiski, atzīmē KP.

PZU sniedz dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus, pārvalda pensijas, savstarpējos ieguldījumu fondus un uzkrājumu programmas.

AS “Balta” aktīvus PZU iegādājas no Anglijā un Velsā reģistrēta uzņēmuma “Royal & Sun Alliance”. Vienlaikus ar AS “Balta” iegādi PZU no “Royal & Sun Alliance” paredz pārņemt apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējus Lietuvā un Igaunijā.

Jau vēstīts, ka RSA apdrošināšanas grupa šā gada aprīļa vidū paziņoja par sava Baltijas un Polijas apdrošināšanas biznesa pārdošanu Polijas apdrošināšanas grupai PZU.

Vienošanās paredz pārdot PZU Latvijas apdrošināšanas AS “Balta”, Lietuvas sabiedrību “Lietuvos Draudimas AB”, Igaunijas biznesu un Polijas uzņēmumu “Link4”. Šiem četriem darījumiem īstenojoties, RSA saņems aptuveni 360 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+