Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
3. jūnijs, 2014
Drukāt

KP ļauj Polijas PZU pirkt apdrošinātāju AS “Balta”

Foto: LETAFoto: LETA

Konkurences padome (KP) maija beigās pieņēma lēmumu atļaut Polijas apdrošināšanas uzņēmuma “Powszechny Zaklad Ubezpieczen S.A.” (PZU) un  apdrošināšanas AS “Balta” apvienošanos, informē KP.

Apvienošanās darījuma rezultātā PZU iegūs izšķirošu ietekmi AS “Balta”. Konkurences uzraugs secinājis, ka apvienošanās rezultātā koncentrācija nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū būtiski nemainīsies.

AS “Balta” akciju iegāde ir PZU starptautiskas paplašināšanās plāna daļa, ar kā palīdzību uzņēmums vēlas paplašināt savu darbību Baltijas valstīs. Iegādājoties “Balta” akcijas, PZU vēlas kļūt par vienu no lielākajiem apdrošināšanas tirgus dalībniekiem Latvijā, norādīts apvienošanās ziņojumā.

KP lēmumā norāda, ka apdrošināšanas tirgū Latvijā darbojas vairāki citi spēcīgi konkurenti, kā arī PZU tirgus daļa ir neliela. Tāpēc darījuma rezultātā nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu tirgū Latvijas teritorijā koncentrācija mainīsies nebūtiski, atzīmē KP.

PZU sniedz dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus, pārvalda pensijas, savstarpējos ieguldījumu fondus un uzkrājumu programmas.

AS “Balta” aktīvus PZU iegādājas no Anglijā un Velsā reģistrēta uzņēmuma “Royal & Sun Alliance”. Vienlaikus ar AS “Balta” iegādi PZU no “Royal & Sun Alliance” paredz pārņemt apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējus Lietuvā un Igaunijā.

Jau vēstīts, ka RSA apdrošināšanas grupa šā gada aprīļa vidū paziņoja par sava Baltijas un Polijas apdrošināšanas biznesa pārdošanu Polijas apdrošināšanas grupai PZU.

Vienošanās paredz pārdot PZU Latvijas apdrošināšanas AS “Balta”, Lietuvas sabiedrību “Lietuvos Draudimas AB”, Igaunijas biznesu un Polijas uzņēmumu “Link4”. Šiem četriem darījumiem īstenojoties, RSA saņems aptuveni 360 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+