Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
17. aprīlis, 2015
Drukāt

KP mobilo sakaru tirgū nekonstatē pārkāpumus; saredz būtiskas barjeras jauniem dalībniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) nav konstatējusi aizliegtas vienošanās Latvijas telekomunikāciju tirgū, tomēr tā saskatījusi būtiskas barjeras jaunu konkurentu ienākšanai šajā segmentā, informē KP.

Padome pēc mobilo sakaru mazumtirdzniecības pakalpojumu tarifu uzraudzības noslēgšanas konstatējusi, ka Latvijā lielākie mobilo sakaru operatori – SIA “Tele2”, SIA “LMT” un SIA “Bite Latvija” – tarifu politiku veido individuāli. Tirgū valda sīva konkurence un vienošanās par saskaņotām darbībām būtu grūti īstenojamas, vērtē KP.

Izvērtējot mobilo sakaru operatoru pēdējo gadu finanšu rādītāju dinamiku, KP secina, ka SIA “Bite Latvija” finansiālā ziņā ir izaugsme, kamēr SIA “Tele2” un SIA “LMT” vērojama stabilitāte un neliels kritums.

Cenas par mobilajiem pakalpojumiem aizvadītajos gados tirgū ir samazinājušās, kas saistāms ar konkurences spiedienu, tehnoloģiju attīstību, piemēram, 4G interneta tīkla attīstību, kā arī ar normatīvo aktu izmaiņām par viesabonēšanas pakalpojumu tarifu samazināšanu. “Tas ir vērtējams kā ieguvumus gan citiem uzņēmumiem, gan arī patērētājiem,” vērtē KP.

Vienlaikus KP saredz būtiskas barjeras jaunu konkurentu ienākšanai mobilo sakaru mazumtirdzniecības pakalpojumu tirgū.

“Tirgus šobrīd ir piesātināts, tāpēc jauna uzņēmuma ienākšanu tirgū var kavēt pieprasījuma trūkums, kā arī radio frekvenču ierobežota pieejamība un izmaksas infrastruktūras izveidošanai. Vienlaikus interesi ienākt tirgū mazina arī intensīvā konkurence un zemais mazumtirdzniecības cenu līmenis, līdz ar to jauns tirgus dalībnieks, visdrīzāk, tirgū var ienākt, nopērkot kādu jau esošo operatoru,” spriež KP.

KP mobilo sakaru mazumtirdzniecības pakalpojumu tarifu tirgus uzraudzību uzsāka pērn pēc tam, kad Latvijas Telekomunikāciju asociācijas pārstāvis paziņoja, ka pēc SIA “Tele2” mobilo sakaru pakalpojumu tarifu paaugstināšanas ar līdzīgiem lēmumiem sekos arī pārējie mobilo sakaru operatori.

Pēc KP reakcijas par šādu paziņojumu neatbilstību konkurences tiesību principiem SIA “LMT” un SIA “Bite Latvija” noliedza pakalpojumu cenu paaugstināšanu, savukārt SIA “Bite Latvija” pieņēma lēmumu no asociācijas izstāties.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+