Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
11. decembris, 2013
Drukāt

KP par aizliegtu vienošanos soda vairākas apsardzes kompānijas

Foto: LETAFoto: LETA

Konkurences padome (KP) nolēmusi par aizliegtu vienošanos sodīt Rīgas ražošanas uzņēmumu SIA “Tornis” un piegādātāju apvienību – SIA “AD Kodols”, SIA “ARMO plus” un SIA “Apsardzes dienests ADJ”, liecina KP paziņojums.

Konkurences uzraugs pārbaudē secinājis, ka šie apsardzes uzņēmumi saskaņojuši dalību publiskā iepirkumā, tādējādi likvidējot savstarpējo konkurenci un maldinot iepirkuma rīkotāju. Uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 9 113,62 latu apmērā.

Pārbaudot valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” iesniegumu par sakritībām divu apsardzes pakalpojumu iepirkuma pretendentu piedāvājumos, KP konstatējusi, ka abu uzņēmumu iesniegtie piedāvājumi bijuši saturiski un vizuāli līdzīgi, iesniegti vienlaicīgi, un tajos piedāvātā līgumcena atšķīrās vien par sešiem latiem, citādi sakrītot līdz pat santīmiem – 45 232,92 lati “Tornim” un 45 238,92 lati – piegādātāju apvienībai.

Lietas izpētes laikā KP noskaidrojis, ka abus piedāvājumus ir gatavojusi viena persona, kas ir SIA “Tornis” apsardzes dienesta vadītājs un vienlaikus arī valdes loceklis vienā no piegādātāju apvienības uzņēmumiem – SIA “AD Kodols”.

Šādā situācijā, kad ar konkurējošu uzņēmumu komercinformāciju strādā viens cilvēks, viena uzņēmuma plāni kļūst neizbēgami zināmi arī pārējiem un attiecīgi pasūtītājs saņem nevis patiesi konkurējošus, bet gan tikai konkurenci imitējošus piedāvājumus, norāda KP.

“Ja uzņēmumi vēlas veikt kopīgu darbību, tie var, piemēram, kopīgi ar vienu piedāvājumu, piedalīties iepirkumā, attiecīgi informējot par to pasūtītāju. Tomēr nav pieļaujama iepircēja maldināšana, saskaņojot darbību un konkurenci tikai imitējot – tādējādi uzņēmumi rada nepatiesu priekšstatu par tirgus situāciju, kā arī rada iespēju manipulēt ar iepirkuma rezultātiem,” skaidro KP.

LETA vēsta, ka  SIA “AD Kodols” dibināta 2011.gadā. Sabiedrības pamatkapitāls ir 2000 latu, un visas daļas pieder Armandam Amoliņam. 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 11 725 lati, bet zaudējumi – 1100 latu.

SIA “Armo plus” dibināta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2000 latu. Visas uzņēmuma daļas pieder Igoram Kleščenkovam. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 11 756 lati, bet peļņa – 129 lati.

SIA “Apsardzes dienests ADJ” dibināta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2000 latu. Visas uzņēmuma daļas pieder Sergejam Tondeļam. 2012.gadu uzņēmums noslēdza ar 989 latu apgrozījumu un 1692 latu zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+