Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
22. septembris, 2014
Drukāt

KP par aizliegtu vienošanos soda Kuģu brokeru un aģentu nacionālo asociāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) par aizliegtu vienošanos sodījusi Latvijas Kuģu brokeru un aģentu nacionālo asociāciju (NALSA), informē KP pārstāve Paula Vilsone.

Viņa klāsta, ka asociācija saviem biedriem bija noteikusi minimālo vai fiksēto cenu par kuģu aģentu sniegtajiem pakalpojumiem. KP asociācijai piemēroja sodu 715,35 eiro apmērā, kas ir 5% no tās 2013. gada kopējiem ieņēmumiem.

Lietas izpētes laikā KP konstatēja, ka NALSA pārkāpums ilga vairāk nekā 20 gadus. Jau asociācijas dibināšanas brīdī, 1994. gadā, tās statūtos apstiprināts uzdevums izstrādāt visiem asociācijas biedriem saistošu minimālās aģentu maksas skalu.

Savukārt desmit gadus vēlāk, 2004. gadā, NALSA apstiprināja rekomendēto cenu tabulu par kuģu aģentu sniegtajiem pakalpojumiem – kravas iekraušanu un izkraušanu, pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu un citiem pakalpojumiem.

Lai arī tabulas nosaukumā ir ietverta norāde, ka tās ir rekomendētās cenas, KP secināja, ka ar tabulas palīdzību tiek fiksēta kuģu aģentu pakalpojumu minimālā cena, savukārt atsevišķos gadījumos – noteiktā cena. Līdz ar to NALSA apstiprinātā tabula vērsta uz vienota cenu līmeņa veidošanu. Tādējādi mazināta konkurence un iespēja kuģu aģentiem neatkarīgi veidot savu cenu politiku, lēš KP.

Tā kā NALSA pēc informācijas saņemšanas par KP ierosināto lietu atcēla rekomendējošo aģentu maksas tabulu, KP naudas soda apmēru samazināja līdz 715,35 eiro.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+