×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

KP pieļauj, ka TV3 un LNT apvienošanās var tikt arī neatļauta

lnt_tv3

Konkurences padome (KP), izvērtējot visus argumentus un iespējamos scenārijus, var arī nonākt pie secinājuma, ka televīzijas kanālu LNT un TV3 apvienošanās  nav pieļaujama,  trešdien publicētā intervijā žurnālam “Lietišķā Diena” teicis KP vadītāja pienākumu izpildītājs Dzintars Striks.

Viņš atzina, ka lieta ir sarežģīta un šāds negatīvs scenārijs nav izslēgts. “Tas ir diezgan sarežģīts process – uzreiz bija skaidrs, ka šeit nebūs nekāds vieglais lēmums. Turklāt vismaz pagaidām šajā lietā ir pietiekami daudz konfidenciālu aspektu, un to popularizēšana šobrīd būtu priekšlaicīga. Pašreiz notiek aktīva darbība ar iesaistītajām pusēm,”  teica KP vadītāja pienākumu izpildītājs.

“Te tomēr runa ir par divu lielu tirgus spēlētāju apvienošanos, kas nozīmē, ka programmu izplatīšanas tirgus kaut vai kabeļtelevīzijām būtiski mainītos. Tāpat mainītos situācija reklāmas tirgū, un tādējādi ir skaidrs, ka riski nemaz tik maziņi nav. Spert straujus soļus šajā sakarā nevar, bet domāju, ka tiksim galā, lai gan viegli tas nav, un šis jautājums nav arī viennozīmīgs. Runa ir par pietiekami lielu tirgus daļu aizņemošu kompāniju apvienošanos,”  stāstīja Striks.

Viņš norādīja, ka, veicot šāda veida apvienošanos, noteikti būs nosacījumi ar kādiem apvienošanās atļauta.

“Nosacījumi tiek virzīti uz to, lai varbūtējie tirgus kropļojumi tiktu novērsti. Ir būtiski, lai šādi nosacījumi būtu arī izpildāmi un kontrolējami. Ja komersantam tiek pateikts, ka viņam kaut kas ir jādara, tas nozīmē, ka viņam tas arī būs jāizpilda, bet valstij jābūt mehānismam, lai varētu kontrolēt, kā tas viss tiek darīts. Nav vērts izvirzīt nosacījumus, kuri nebūtu izpildāmi vai kontrolējami. Runājot par iespējamiem ierobežojumiem, varētu tikt skarti jautājumi par nosacījumiem kanālu izplatīšanā, satura veidošanā, reklāmas raidlaiku cenu politiku un tamlīdzīgām lietām,”  stāstīja Striks.

Viņš piebilda, ka KP var arī pieņemt negatīvu lēmumu. “Es pieņemu un arī ceru, ka no biznesa viedokļa tur vēl nekas nav noticis. Var taču būt, ka KP, izvērtējot visus argumentus un iespējamos scenārijus, nonāks pie secinājuma, ka LNT un TV3 apvienošanās nav pieļaujama. Principā jau tirgus dalībniekiem nav aizliegts tālāk turpināt darījumu pēc attiecīgā paziņojuma iesniegšanas KP, bet tas ir tikai pašu uzņēmēju risks – ja šādiem uzņēmējiem apvienošanās tiks aizliegta, viss būs jāatgriež iepriekšējā situācijā. Ja komersanti veic apvienošanos, nesagaidot KP lēmumu, kurš izrādās nelabvēlīgs, tā jau būs tikai viņu problēma,”  teica Striks.

“Tas ir viens no būtiskākajiem apstākļiem, ko mēs vērtējam – ir jāsaprot, kā tas viss izskatīsies nākotnē. Nav atbalstāma situācija, kurā viss tiktu koncentrēts uz vienu atlikušo tirgus dalībnieku. Jebkurā gadījumā ir jāvērtē patērētāju ieguvums, lai nenonāktu situācijā, kurā viņiem vairs nav, starp ko izvēlēties. Arī piedāvājuma dažādības jautājums mūs uztrauc. Ja mēs runātu par mazāku mediju apvienošanos, par šādu koncentrāciju varētu neuztraukties, turklāt tā būtu pat labvēlīga no biznesa aspekta. Un tā tas ir jebkurā nozarē. Ir zināms līmenis, līdz kuram uzņēmumu apvienošanās nemaz nenonāk KP uzmanības lokā. Mēs uztraucamies tikai par lielajiem apvienošanās procesiem,”  skaidroja Striks.

Jau vēstīts, ka   KP  12.janvārī saņēma TV3 īpašnieces MTG ziņojumu par apvienošanos, MTG iegūstot 100% LNT akciju no uzņēmuma “Neatkarīgie nacionālie mediji”.

Iepriekš MTG minējis, ka pēc apvienošanās plāno saglabāt LNT un TV5 programmas, kā arī to pamata raidījumus. Pēc apvienošanās plānots veikt ieguldījumus  LNT satura kvalitātes uzlabošanā, pastiprinot programmu ar informatīvajiem raidījumiem, savukārt TV3 specializēsies uz izklaides raidījumiem.

Iespējams, viens no kanāliem varētu iziet no bezmaksas virszemes apraides, bet TV5 būtu krievu valodā raidošais kanāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+