Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
26. oktobris, 2016
Drukāt

KP ar 1,6 miljoniem eiro soda “Knauf” un Polijas uzņēmumu “Norgips” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Papildināta.

Konkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu būvmateriālu izplatītājai SIA “Knauf” un “Knauf” uzņēmumu grupas SIA “Norgips” mātessabiedrībai “Norgips” Polijā “Norgips sp.z.o.o.”, aģentūru BNS informēja KP.

KP konstatējusi vienas uzņēmumu grupas divu būvmateriālu izplatītāju dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumus.

Lietas izpētes laikā KP atklājusi, ka abi uzņēmumi vismaz no 2009.gada līdz 2014.gadam klientiem – lielākajiem būvmateriālu mazumtirgotājiem – piemērojuši lojalitāti veicinošu atlaižu sistēmu, kas ierobežoja mazumtirgotāju iespējas izvēlēties citus piegādātājus un kavēja pārkāpumā sodīto uzņēmumu konkurentu ienākšanu tirgū.

KP pārstāvis Jānis Račko žurnālistiem šodien skaidroja, ka uzņēmumi sodīti par to piemēroto lojalitātes atlaižu sistēmu, kas būtiski ierobežoja konkurenci. “Atlaižu piemērošana nav uzskatāma par pārkāpumu, tomēr konkurenci ierobežojošās lojalitātes atlaides pēc būtības bija apbalvojums mazumtirgotājiem par to, ka tie neiegādājās ģipškartonu un citus būvniecības materiālus no alternatīviem kanāliem,” stāstīja Račko.

Par šādas lojalitāti veicinošas atlaižu piemērošanas prakses īstenošanu dominējošā stāvoklī esošajiem uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 1,6 miljonu eiro apmērā. Tostarp “Knauf” piemērots naudas sods 965 548 eiro apmērā, bet “Norgips” māteskompānijai “Norgips sp.z.o.o.” – 655 850 eiro sods.

Abi uzņēmumi KP uzlikto sodu var pārsūdzēt tiesā, tomēr tiesiskais pienākums paredz pēc KP lēmuma saņemšanas pārtraukt konkurenci ierobežojošo un lojalitāti veicinošo atlaižu piemērošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dievs, stāvi klāt! Atbildēt

    “Pareiza” pieeja, kad sit, tad sit taisni pa galvu. Ir kur paņemt. Varēs ieguldīt “Liepājas metalurgā” valsts… Un tur neviens nevienu nesoda… Tāpat ar “Citadeli”. Bardaks! Laikam godīgi strādā un nevienam “nesmērē”…

  2. E(PSR)S rullē !

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+