Ekonomika
Bizness

KP uzliek sodu medicīnas iekārtu tirgoņiem 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Konkurences padome (KP) ar 80 000 eiro sodījusi medicīnas iekārtu tirgotājus SIA “Optika&Dentika” un SIA “KJ Serviss” par darbību saskaņošanu vairākos iepirkumos, informēja KP.

Lietas izpētes laikā KP konstatēja, ka medicīnas iekārtu tirgotāji no 2013. līdz 2015. gadam saskaņojuši darbības par dalību vienā SIA “Salaspils veselības centrs”, vienā Smiltenes tehnikuma un divos SIA “Ogres rajona slimnīca” rīkotajos iepirkumos. Uzņēmumiem vienojoties par dalības nosacījumiem, iepirkumu rīkotāji nesaņēma piedāvājumus, kas gatavoti patiesas konkurences apstākļos.

KP secinājusi, ka “Optika&Dentika” dalība iepirkumos bija formāla, lai nodrošinātu pietiekamu dalībnieku skaitu minētajos iepirkumos. Savukārt “KJ Servisa” pārstāvji faktiski sagatavoja iepirkumos iesniedzamos dokumentus un noteica abu uzņēmumu piedāvātās cenas, kamēr “Optika&Dentika” šādu rīcību akceptēja un pret to neiebilda.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama informēja, ka statistika vairāku gadu garumā ir skaudra, jo aizliegtas vienošanās publiskajos iepirkumos aizvien ir galvenā konkurences tiesību problemātika.

Saistītie raksti

“Šādi pārkāpumi, jo īpaši veselības aprūpes nozarē, kur nepārtraukti tiek diskutēts par nepietiekamu valsts budžeta finansējumu, liedz pasūtītājam iespēju saņemt zemāku, tirgus situācijai atbilstošu cenu. Tādējādi iepirkumi ir bijuši neefektīvi un publiskie līdzekļi tērēti neracionāli, mazinot iespējas palielināt medicīnas pakalpojumu apjomu un kvalitāti esošā finansējuma ietvaros. No iepirkuma ir jēga vien tad, ja pretendenti patiesi sacenšas, veidojot piedāvājumus atbilstoši savām iespējām,” stāstīja Ābrama.

Abi uzņēmumi īstenojuši aizliegtu vienošanos kopumā četros iepirkumos.

“Optika&Dentika”, izmantojot iecietības programmas iespējas pretendēt uz naudas soda samazinājumu, papildināja KP rīcībā esošo informāciju par īstenoto pārkāpumu, kā arī sniedza jaunu informāciju par diviem citiem pārkāpumiem. Līdz ar to “Optika&Dentika” piemērotais naudas sods samazināts uz pusi, un uzņēmumam valsts budžetā ir jāiemaksā naudas sods 6024,53 eiro apmērā.

Par sadarbošanos ar KP naudas sods samazināts arī “KJ Serviss” un tam valsts budžetā jāiemaksā 73 884,64 eiro.

LA.lv