×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2012
Drukāt

KPMG aicina FKTK vērtēt “Krājbankas” sanāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) administrators “KPMG Baltics” iesniegtajā maksātnespējas risinājumā lūdzis Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) iespēju tuvāko septiņu dienu laikā turpināt sarunas ar potenciālajiem investoriem un pabeigt vispusīgi izskatīt pēdējās dienās saņemtos sanācijas priekšlikumus, lai pārliecinātos par tā ekonomisko pamatotību un risinājuma izdevīgumu “Krājbankas” kreditoriem.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja FKTK pārstāve Agnese Līcīte, FKTK pirmdien saņēmusi KPMG iesniegto “Krājbankas” maksātnespējas risinājumu.

“Ja minēto septiņu dienu laikā saņemtos sanācijas priekšlikumus administrators neatzīs par īstenojamiem, KPMG piedāvātais bankas maksātnespējas risinājums būs “Krājbankas” bankrots,” sacīja FKTK pārstāve.

Vienlaikus KPMG norāda, ka neviens no patlaban apskatītajiem sanācijas priekšlikumiem nevar tikt uzskatīts par pilnvērtīgi īstenojamu plānu.

Ja nākamo septiņu dienu laikā nepanāks principiālu vienošanos ar kādu no potenciālajiem investoriem un administratoru ar pieņemamu sanācijas plānu, administrators rekomendē bankrotu.

Pēdējo sanācijas priekšlikumu KPMG saņēma pirmdien plkst.13.45.

FKTK sākusi vakar iesniegtā maksātnespējas risinājuma izvērtēšanu un 30 dienu laikā, ne vēlāk kā 22.februārī, lems par iesniegtā risinājuma apstiprināšanu vai noraidīšanu, ņemot vērā arī iespējamos KPMG veiktos precizējumus maksātnespējas risinājumā.

FKTK pēc lēmuma pieņemšanas par iesniegtā plāna apstiprināšanu vai noraidīšanu nekavējoties informēs arī sabiedrību.

FKTK, vērtējot KPMG iesniegto maksātnespējas risinājumu, lai lēmuma pieņemšanas procesā piesaistītu papildu pieredzi, uzklausītu vairāku pušu viedokļus un, lai pēc iespējas tiktu nodrošināta “Krājbankas” kreditoru interešu ievērošana, komisija ir noslēgusi līgumu ar auditorkompāniju SIA “PricewaterhouseCoopers” par konsultāciju un profesionāla atbalsta sniegšanu maksātnespējas risinājuma izvērtēšanai.

“PricewaterhouseCoopers” FKTK sniegs arī jebkuras citas konsultācijas par “Krājbankas” maksātnespējas procesu pēc komisijas pieprasījuma.

Jau ziņots, ka “KPMG Baltics” šodien iepazīstinās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijā iesniegto maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” iespējamo nākotnes risinājumu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “KPMG” pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Viņš stāstīja, ka preses brīfingā piedalīsies “KPMG Baltics” vecākais partneris Stīvens Jangs un “KPMG Baltics” korporatīvo finanšu direktors Aivars Jurcāns.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 23.decembrī “Latvijas Krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu.

Tiesa par “Krājbankas” maksātnespējas iestāšanās dienu noteica sprieduma pasludināšanas dienu, proti, 23.decembri.

Par administratoru tiesa apstiprināja auditorfirmu “KPMG Baltics”, bet kā “Krājbankas” pārstāvjus maksātnespējas procesā, kuru dalība tajā ir obligāta, tiesa noteica bankas valdes priekšsēdētāju Ivaru Priedīti, valdes locekli Mārtiņu Zalānu, valdes un padomes locekļus, tostarp Vladimiru Antonovu un Raimondu Baranausku, kā arī atsevišķu pārvalžu vadītājus un grāmatvedi.

“KPMG Baltics” jāvērtē, vai iespējama maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” sanācija, vai arī tiks sākta bankas bankrota procedūra.

Ja tiks pieņemts lēmums, ka banku nav iespējams sanēt, tad bankas administrators rīkosies tā, lai bankas aktīvi tiktu realizēti par maksimāli augstāko cenu. Aktīvi nav obligāti jāpārdod īstermiņā, ja bankas administrators uzskatīs, ka iespējamā pārdošanas cena ir pārāk zema un tādēļ neatbilst kreditoru interesēm, skaidroja Fīrmanis.

Pēc tam, kad “KPMG Baltics” saņems rakstisku tiesas nolēmumu par bankas maksātnespējas pasludināšanu, tā pārņems AS “Latvijas Krājbanka” pārvaldību no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK), sacīja Fīrmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+