×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

“KPMG Baltics” turpinās pildīt “Krājbankas” administratora pienākumus

kpmg

Rīgas apgabaltiesa otrdien noraidīja kreditoru prasības no maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) administratora pienākumiem atcelt revīzijas kompāniju SIA “KPMG Baltics”.

Līdz ar to “KPMG Baltics” turpinās pildīt “Krājbankas” administratora pienākumus. Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Tiesa noraidīja arī “Izdevniecības žurnāls Santa” pieteikto lūgumu apturēt tiesvedību, iekams Satversmes tiesa nav pieņēmusi savu nolēmu sūdzības lietā, kas sākta pēc izdevniecības īpašnieces Santas Ančas un vairāku citu “Krājbankas” noguldītāju pieteikumiem. Tāpat tika noraidīts arī izdevniecības lūgums atzīt to pat trešo personu bankas maksātnespējas lietā.

Pēc sūdzību noraidīšanas tiesa uzsāka izskatīt “KPMG Baltics” pieteikumu sākt “Krājbankas” bankrotu.

Kā ziņots, administrators secinājis, ka neviens no saņemtajiem četriem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija jau apstiprinājusi bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Ar sūdzībām par “Krājbankas” administratoru Rīgas apgabaltiesā bija vērsušies vairāki bankas kreditori, pārmetot KPMG darbošanos pretēji kreditoru interesēm, nekompetenci, pilnvaru pārsniegšanu, atbilžu nesniegšana uz kreditoru jautājumiem, sanācijas plānu neapspriešanu ar kreditoriem un citus. Kreditori bija lūguši vērtēt, vai šo pārkāpumu dēļ administrators no pienākumu pildīšanas ir atceļams.

“KPMG Baltics” kreditoru pārmetumus iepriekš tiesas sēdēs neatzina, lūdzot sūdzības kā pilnībā nepamatotas noraidīt.

Ar sūdzībām par kreditora darbību tiesā bija vērsies bijušais bankas īpašnieks un padomes loceklis Vladimirs Antonovs, bijušais Rīgas mērs Andris Ārgalis, SIA “Veiksmes līzings”, bijušais “Krājbankas” valdes loceklis Mārtiņš Zalāns, SIA “Travelvia”, SIA “Izdevniecība žurnāls Santa”, SIA “WK Corporate Services Ltd.”, kā arī vēl dažas personas un Rīgas dome.

Maksātnespējas lietā ir kopumā 21 dalībnieks, tostarp arī “Krājbankas” bijušās amatpersonas, piemēram, bankas bijušais prezidents Ivars Priedītis, V.Antonovs un Aleksandrs Antonovs, kuru piedalīšanās maksātnespējas procesā ir obligāta. Atsevišķas personas lietā pārstāv pat vairāki advokāti.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas apgabaltiesa “Krājbanku” par maksātnespējīgu pasludināja 2011.gada 23.decembrī.

No “Krājbankas” kreditoriem lielākais ir Noguldījumu garantiju fonds – 60% prasījumu kopsummas, tam seko valsts institūcijas (14%), subordinētie kreditori (4%), finanšu institūcijas (2%) un pārējie noguldītāji (20%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+