×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

“KPMG” noraida tiesai iesniegtos Ārgaļa apgalvojumus

oskars

Apgalvojums, ka auditorkompānija “KPMG” konsultējusi maksātnespējīgās AS “Latvijas Krājbanka” bijušo līdzīpašnieku Vladimiru Antonovu par bankas iegādi, neatbilst patiesībai, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja SIA “KPMG Baltics” pārstāvis Oskars Fīrmanis.

“”KPMG Baltics” kategoriski noraida izteiktos apgalvojumus par kompānijas iespējamo interešu konfliktu, kas 22.februārī izskanējuši publiskajā telpā ar masu mediju starpniecību, atsaucoties uz it kā Andra Ārgaļa iesniegto pieteikumu tiesā,” uzsvēra Fīrmanis.

Viņš informēja, ka starptautisko auditoru kompāniju prakse ļoti stingri nosaka, ka pirms līgumu slēgšanas ar klientu tiek veikta iespējamā interešu konflikta pārbaude. Šādu pārbaudi veica arī “KPMG Baltics”, pirms pieņēma uzaicinājumu iesaistīties “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas lietā, informēja Fīrmanis.

“KPMG” globālajam tīklam ir izstrādāta īpaša interešu konfliktu pārbaudes sistēma, kurā ir informācija par visu “KPMG” biroju sniegtajām konsultācijām un darījumiem visā pasaulē, skaidroja Fīrmanis.

“”KPMG Baltics” ir lūgusi zvērināta advokāta Romualda Vonsoviča biroju izvērtēt iespēju tiesiski reaģēt uz it kā Ārgaļa iesniegtajiem nepatiesajiem faktiem. “KPMG Baltics” patlaban no tiesas nav saņēmusi nekādu oficiālu informāciju par Ārgaļa pieteikumu,” skaidroja Fīrmanis.

Kā ziņots, bijušais Rīgas mērs un maksātnespējīgās “Krājbankas” kreditors Ārgalis iesniedzis pieteikumu Rīgas apgabaltiesai par “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administratora SIA “KPMG Baltics” atcelšanu, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” rīcībā esošā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+