Latvijā
Politika

“KPV LV” deputātes izplata paziņojumu3


Partijas “KPV LV” valdes locekle Linda Liepiņa
Partijas “KPV LV” valdes locekle Linda Liepiņa
Foto: LETA/Paula Čurkste

Partijas “KPV LV” Saeimas deputātes, “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa un Karina Sprūde, nolēmušas neatbalstīt topošo Krišjāņa Kariņa (JV) valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu, teikts paziņojumos, ko politiķes publicējušas “Facebook” kontā.

“Es neatbalstīšu Vienotības (Jaunās Vienotības) valdību. OIK piesedzēji nebūs tie, kas atbalstīs un virzīs reālu OIK atcelšanu. Līdz šim Kariņš pat nav pacenties nevienā no “savas valdības” prioritātēm minēt OIK likvidēšanu. Un nevajag mums stāstīt par “ģeniālo” Ašerādena darba grupas plānu. Es nenācu politikā, lai klausītos un ticētu “bulšitam”,” teikts abu politiķu ierakstos.

Ierakstiem seko arī piebilde, ka iekļaujot valdības deklarācijā teikumu par OIK atbalsta nelikumību, deputātes mēģināšot pierunāt savu labo roku balsojumam “par”, lai arī kā viņām nepatiktu fakts, ka jauno valdību veido partija, kas “knapi” tikusi Saeimā.

Kā ziņots, iepriekš politiķis Aldis Gobzems (KPV LV), pret kuru bija izteikti iebildumi kā “KPV LV” virzītu iekšlietu ministra amata kandidātu, paziņoja, ka izlēmis balsot pret “Jaunās Vienotības” (JV) vadītu valdību un partijas Saeimas frakcijas sēdē to aicinās darīt arī pārējos frakcijas deputātus.

Līdz ar to politiķi pieļāva, ka “KPV LV” nostāja varētu nebūt vienota, un kāda daļa frakcijas varētu iesaistīties valdībā, bet daļa – nē.

Kariņš tiksies ar “KPV LV” frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanu

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) šodien plkst.15.30 tiksies ar “KPV LV” frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanu, aģentūru LETA informēja “Jaunās Vienotības” preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kariņš ar “KPV LV” plānojot pārrunāt valdības veidošanu un valdības deklarācijas projektu.

Pirms tam plkst.13 paredzēta “KPV LV” Saeimas frakcijas sēde, aģentūrai LETA pavēstīja partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Vaicāts par “KPV LV” deputātu, partijas līdzpriekšsēdētājas Lindas Liepiņas un Karinas Sprūdes, izplatīto paziņojumu, Kaimiņš norādīja, ka par tiem uzzinājis sociālajos tīklos un pagaidām tos nekomentēs.

Vaicāts, vai pats balsotu par Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītu valdību, politiķis norādīja, ka topošā Ministru kabineta sadarbības dokumenti kļūst “arvien pievilcīgāki”, iekļaujot tajos “KPV LV” nostāju. Pašlaik turpinās darbs pie šo dokumentu izstrādes, piebilda politiķis.

LA.lv