Latvijā
Politika

“KPV LV” deputāts budžeta sarunās cer uz kompromisiem ar JKP2


Ēriks Pucens.
Ēriks Pucens.
Foto: Zane Bitere / LETA

Budžeta veidošanā svarīgi apzināties, ka cilvēku drošība, veselība, kā arī nabadzības mazināšana ir absolūtās šīs valdības prioritātes, aģentūrai LETA pauda partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens. “KPV LV” Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā kontrolē iekšlietu un labklājības jomas.

“KPV LV” uzskata, ka budžeta veidošanā ir svarīgi nepazaudēt kompromisa mākslu starp visiem pieciem savā starpā līdzvērtīgiem partneriem, “saglabājot sajūtu, ka mēs darbojamies komandā”, norāda politiķis.

“Mēs ceram, ka valdības partneri līdz nākamajām budžeta sarunām izvērtēs savu prasību samērīgumu un betona sienu būvniecība vairs nebūs absolūtā prioritāte un budžeta veidošanas klupšanas akmens,” saistībā ar jaunā Liepājas cietuma būvniecības jautājumu pauda Pucens.

Politiķis norādīja, ka par vairākām partiju prasībām vienošanās ir panākta un ka esot palicis “pavisam nedaudz”, lai panāktu gala vienošanos.

Kā ziņots, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ministru iebildumu dēļ uz nedēļu atlikta nākamā gada valsts budžeta prioritāšu izskatīšana. Par iemeslu tam kalpoja viedokļu atšķirības saistībā ar jaunā Liepājas cietuma būvniecības sākšanas termiņiem.

JKP visticamāk, no jauna koalīcijas partneriem budžeta veidošanas sarunās piedāvās jau sākotnēji izvirzītos priekšlikumus, tostarp par minimālo algu un neapliekamo minimumu 500 eiro apmērā.

Saistītie raksti

“Jaunās Vienotības” politiķis Arvils Ašeradens pauda, ka JKP iebildumi nākuši pilnīgi negaidīti. Ašredens pauda nožēlu par izveidojušos situāciju. Politiķis pauda cerību, ka partneri atgriezīsies pie kompromisu galda, jo laika vēl esot pietiekami daudz.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) valdes loceklis Jānis Dombrava pauda, ka JKP pieeja budžeta veidošanas sarunās nav sevišķi konstruktīva. Reizē arī Dombrava pauda cerību, ka visas partijas tomēr spēs atrast kopsaucēju un vienoties par pakāpenisku virzību.

LA.lv