Latvijā
Politika

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadība paudusi atbalstu Nemiro lēmumam0

Foto: Artūrs Kārkliņš/LETA

artijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadība paudusi atbalstu ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) lēmumam atlaist VAS “Latvenergo” padomi, aģentūrai LETA norādīja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.

Viņš norādīja, ka partijas vadība iestāsies par ministru gan valdības, gan koalīcijas, gan Saeimas kontekstā.

“Mums kā partijai šajā jautājumā ir svarīgi divi aspekti – ministra plāns samazināt elektroenerģijas tarifu, ko izjutīs iedzīvotāji, un (..) laba pārvaldība. Esam saņēmuši pārliecību, ka šīs lietas tiek ievērotas, tāpēc mēs kā frakcija un partija iestāsimies par mūsu ministru kā godprātīgu profesionāli,” sacīja Pucens.

Politiķis norādīja, ka partijas frakcijas vadība pārrunājusi ar ministru “Latvenergo” padomes atlaišanas iemeslus un guvusi pārliecību, ka ministra rīcība ir bijusi pamatota, likumīga un vērsta uz sabiedrības interesēm.

Pucens arī norādīja, ka Ekonomikas ministrija jau šobrīd aktīvi strādā pie jaunas padomes iecelšanas kritēriju izstrādes, lai jau visdrīzāk izsludinātu konkursu uz padomes locekļu vakancēm.

Kā ziņots, 19.jūnijā Ekonomikas ministrija (EM) kā kapitāldaļu turētāja atlaida “Latvenergo” padomi un tās vietā tika iecelta pagaidu padome. No atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanējusi kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais ”DNB bankas” vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas ”airBaltic” valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ”Rīga” bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS ”Valsts nekustamie īpašumi” padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ”RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras priekšsēdētājs ir Pāvels Rebenoks, bet padomes priekšsēdētāja vietnieks ir “Rigensis Bank” valdes loceklis Renārs Degro. Tāpat “Latvenergo” padomē iecelta Inese Kublicka, Artūrs Šnoriņš un Kristaps Stepanovs.

Paziņojot par padomes atlaišanu, Nemiro pateicās līdzšinējai padomei, tomēr ministrs vēlētos, lai kompānijas padome darbotos aktīvāk un efektīvāk, kā arī straujāk risinātu jautājumu par elektroenerģijas sadales tarifa mazināšanu.

“Latvenergo” ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir Ekonomikas ministrija.

Akcionāra intereses pārstāv Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Saistītie raksti

“Latvenergo” koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt “Latvenergo” koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv