×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

“Krājbankas” administrators tiesā Krievijā uzvar “Investbank” cīņā par miljoniem

LETALETA

Likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” administrators “KPMG Baltics” uzvarējis pirmajā tiesas instancē Krievijā, kur cīnās par “Krājbankai” piederošajiem naudas līdzekļiem vairāku desmitu miljonu latu apmērā, kas iestrēguši “Investbank” kontos.

 

Administratora sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka šī ir jau otrā uzvara cīņā par vairāk nekā 100 miljoniem latu, kas iestrēguši ārvalstu banku korespondējošajos kontos, jo pavasarī administrators uzvarēja pirmajā tiesas instancē Ukrainā, kur norit cīņa ar “Conversbank” par vairāku miljonu latu atgūšanu.

“Cīņa par naudas atgūšanu ir ļoti smaga un sarežģīta. Mēs soli pa solim virzāmies uz priekšu, lai šos līdzekļus atgūtu un varētu norēķināties ar bankas kreditoriem. Pašlaik gan ir grūti prognozēt, kad tiesvedības varētu beigties, jo puses izmanto visas iespējamās metodes, lai kavētu naudas atdošanu “Latvijas Krājbankai” un tās kreditoriem,” paziņojumā medijiem norāda administratora “KPMG Baltics” pārstāve advokāte Una Petrauska.

Fīrmanis atzīmēja, ka ārvalstu banku korespondentkontos ir iestrēguši vairāk nekā 100 miljoni latu, kas bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ bankai tika sākts maksātnespējas process.

Patlaban notiek tiesvedības un krimināltiesiski procesi gan Latvijā, gan ārvalstīs. Procesi saistībā ar korespondentkontos esošajiem līdzekļiem notiek Krievijā (“Investbank”, “Sbergkreditbank”), Ukrainā (“Conversbank”), Austrijā, Luksemburgā un Latvijā.

Līdz šim “Latvijas Krājbankas” administrators no izsolēs realizētajiem aktīviem un kredītiem ir atguvis vairāk nekā 70 miljonus latu. Tas savukārt ļāvis veikt atmaksu lielākajam bankas kreditoram Noguldījumu garantiju fondam 100 miljonu latu apmērā. Šo summu galvenokārt veido nauda no atgūtajiem kredītiem, izsolēs realizētajiem aktīviem, “Latvijas Krājbankai” piederošajiem līdzekļiem, kas atradās citu banku kontos, u.c.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt “Latvijas Krājbankas” bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators – revīzijas kompānija “KPMG Baltics” -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+