×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

“Krājbankas” patēriņu kredītu portfeli nopērk “B2Kapital”

LETALETA

Likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbankas”) administrators “KPMG Baltics” pārdevis daļu bankas kredītportfeļa Norvēģijas kompānijas AS “B2Holding” meitasuzņēmumam Latvijā SIA “B2Kapital”.

Pārdotais kredītu portfelis ietvēra lielāko daļu “Krājbankas” izsniegto patēriņa kredītu, kredītkaršu un overdraftu atlikumus. Kredītu portfeļa tīrā bilances vērtība 2012.gada septembrī bija 8,3 miljoni latu, bet tā tiks precizēta portfeļa nodošanas brīdī, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Krājbankas” administratora “KPMG Baltics” sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Darījumu ir apstiprinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Šis ir pirmais darījums ar daļu no “Krājbankas” kredītportfeļa, kas sadalīts piecos atsevišķos kredītportfeļos.

Fīrmanis uzsver, ka visu klientu parādsaistību līgumiskie noteikumi paliek spēkā un netiek mainīti, tādēļ “Krājbankas” bijušajiem klientiem nebūs jādodas uz banku vai “B2Kapital” biroju, lai pārslēgtu līgumus ar jaunajiem īpašniekiem.

Iegādātā kredītportfeļa pilnīgu nodošanu “B2Kapital” plānots pabeigt tuvāko divu mēnešu laikā. Līdz īpaša paziņojuma saņemšanai klientiem maksājumi jāturpina veikt pašreizējā “Krājbankas” kontā.

“B2Kapital” ir Latvijā reģistrēta meitassabiedrība Norvēģijas sabiedrībai “B2Holding”. “B2Holding” darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana Eiropā. 2012.gada septembrī “B2Holding” iegādājās lielāko neatkarīgo Somijas parādu piedziņas pakalpojumu sniedzēju “OY OKPerinta”. 2012.gadā “B2Holding” kopā ar citiem akcionāriem dibināja Zviedrijas uzņēmumu AB “SileoKapital”, kurā “B2Holding” pieder 51% kapitāldaļu. “B2Holding” ir meitas sabiedrības arī Norvēģijā un Igaunijā.

“Krājbankas” kredītportfelis ir sadalīts piecos mazākos kredītportfeļos, pamatojoties uz kopīgām kredītu iezīmēm: korporatīvie, hipotekārie, peļņu nesošie, peļņu nenesošie un patēriņa kredīti. Tas darīts, lai nodrošinātu maksimāli lielāku pircēju interesi un maksimāli augstu cenu, kādu varētu iegūt, kredītportfeli pārdodot.

Apzinot potenciālos pircējus, administrators runājis ar vairāk nekā 130 interesentiem. Patlaban sarunas par pārējiem kredītportfeļiem ir dažādās stadijās. Pēc saņemto piedāvājumu izvērtējuma tiks izlemts par kreditoru kopumam visizdevīgāko šo kredītportfeļu realizāciju – pārdot šos kredītportfeļus vai veikt to apkalpošanu un piedziņu, izmantojot bankas un administratora resursus.

Galvenie potenciālo pircēju izvēles kritēriji ir piedāvātā cena, spēja finansēt darījumu, gatavība strādāt saskaņā ar piedāvāto laika grafiku, pieredze līdzīga apmēra un veida kredītportfeļu apkalpošanā, kā arī vispārējie ar darījuma realizāciju saistītie riski.

“Krājbankas” aktīvi aprīļa beigās bija 183,585 miljoni latu, un lielāko daļu no tiem – 145,934 miljonus latu – veidoja kredīti.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa pērn maijā nolēma sākt “Krājbankas” bankrotu. Lēmums nav pārsūdzams. Bankrotu lūdza sākt bankas administrators – revīzijas kompānija “KPMG Baltics” -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav dzīvē realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+