×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Krasi pieaudzis bez ziemas riepām braukušo automašīnu un autobusu skaits

satiksme_ziema_riga

Valsts policija konstatējusi, ka pēdējo mēnešu laikā ļoti krasi pieaudzis to automašīnu un autobusu skaits, kuri braukuši bez ziemas riepām. No pērnā gada 1.decembra līdz šā gada 20.februārim ziemas riepu neesamību konstatēta 145 automašīnām un autobusiem, kuru masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

 

Līdzīgā laika posmā 2010.gada nogalē un 2011.gada sākumā piefiksēti 43 spēkrati bez ziemas riepām, liecina Valsts policijas dati.

No pērnā gada 1.decembra līdz šā gada 20.februārim aptuveni 280 vieglajām automašīnām konstatēts nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums.

Sods par braukšanu bez ziemas riepām vieglas automašīnas vadītajam ir 20 latu, bet par neatbilstošu protektora dziļumu ir brīdinājums vai piecu latu sods.

Jau ziņots, ka Valsts policija pagājušā gada nogalē iegādājās digitālas riepu protektoru dziļuma mērierīces, ar kurām līdzās ikdienas darbam tiek pārbaudīts arī protektoru dziļums.

Neatbilstošs riepu protektoru dziļums paaugstina ceļu satiksmes negadījumu risku, automobilim bremzējot, apstāšanās ceļš kļūst garāks, jo nav nepieciešamās saķeres ar brauktuves virsmu, kā dēļ var rasties sānslīde un citi apdraudējumi, kas tieši veicina negadījumu rašanos.

Jaunās mērierīces atvieglojot policijas darbu. Līdz šim policijai šādu mērierīču nebija un, ja radās aizdomas par neatbilstošu protektoru dziļumu, autovadītājam kopā ar policiju bija jādodas uz tuvāko Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļu, lai izmērītu protektoru dziļumu. Ar jaunajām mērierīcēm to var izdarīt uz vietas.

Valsts policija atgādina, ka minimālais pieļaujamais vieglo automobiļu protektoru dziļums vasaras riepām ir 1,6 milimetri, savukārt ziemas riepām – četri milimetri. Ja riepu protektoru dziļums ir mazāks nekā minimālais pieļaujamais, tas nozīmē, ka automašīnas tehniskais stāvoklis neatbilst ceļu satiksmes noteikumos prasītajam un rada apdraudējumu sev un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Ziemas riepu nebija automašīnai, kas avarēja 1.janvāra agrā rītā Krāslavas novadā ceļa posmā Izvalta–Šķeltava. Avārija gāja bojā septiņi 16–19 gadu veci jaunieši. Seši no viņiem atradās auto salonā, bet viens – bagāžniekā. Vieglā automašīna “Mazda” ceļa līkumā nobrauca no ceļa un iebrauca upē. Vēlāk atklājās, ka jaunieši braukuši ar auto, kuram bija vasaras riepas, turklāt sliktā stāvoklī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+