Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
6. janvāris, 2014
Drukāt

Krāslavā aplūkojams grāfa Plātera kabinets

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Decembra beigās Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā atklāta jauna ekspozīcija “Grāfa Plātera notāra kabinets”, kas aptver Krāslavas vēsturi no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 20. gadiem, ziņo portāls “LaKuGa”.

Jaunā ekspozīcija iepazīstina ar divu Krāslavas ģimeņu – Šarkovsku un Rabinoviču – vēsturi. 18. gadsimta beigās uz Krāslavu pēc grāfa Plātera uzaicinājuma atbrauca rabīns Rabinovičs, kura dēli un mazdēli kļuva par sabiedriski aktīviem pilsētniekiem. Viens no dēliem Samuils (1845-1916) bija apgaismības kustības “Haskala” atbalstītājs un ilggadīgs biedrības “Russkoje strahovoje obščestvo” (Krievu apdrošināšanas biedrība) pārst’vis Krāslavā. Viņa pakalpojumus izmantoja arī grāfs Gustavs Plāters, kurš, novērtējot Samuila darbu, uzdāvināja viņam zelta zīmoggredzenu ar monogrammu. Otrs dēls Moisejs (1882-1941) līdz 1932. gadam bija Krāslavas pilsētas galva, bet Otrā pasaules kara laikā kopā ar visu ģimeni, tāpat kā daudzi citi Krāslavas ebreji, tika nogalināts.

Laikmeta gaisotni izstādē ļauj izjust autentiski priekšmeti: Šarkovsku ģimenei piederošs firmas 19. gadsimta “H. Gentsch” flīģelis, Kuzņecova fabrikas fajansa un porcelāna trauki, kā arī mēbeles. Muzeja darbiniekiem nodibinājusies laba sadarbība ar abu dzimtu pārstāvjiem. Vairāki eksponāti jau uzdāvināti muzejam, vēl par citiem notiek pārrunas.

Ekspozīcijas zinātniskās koncepcijas autori ir muzeja krājuma glabātāji Alla Lomanovska un muzeja direktors Valdemārs Gekišs.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+