Kultūra
Teātris un kino

Krāšņā koncertā pasaules baleta zvaigznes0

Foto: LETA

Latvijas Nacionālajā operā 7. maijā grandiozs baleta zvaigžņu galā koncerts “Etoile Ballet Gala” ar jaunu, krāšņu programmu. Skatītājiem būs iespēja redzēt klasiskā baleta pērles, slavenos pas de deux “Gulbju ezers”, “Esmeralda”, “Arlekināde”, “Raimonda”, “Ziedu festivāls Genzano”, “Veltīgā uzmanība”, kā arī mūsdienu horeogrāfijas iestudējumus pasaules labāko baleta mākslinieku izpildījumā.

“Etoile Ballet Gala” mākslinieciskā vadītāja Olga Azizova neslēpj: “Es lepojos ar to, ka “Etoile Ballet Gala” jau astoto reizi notiks Rīgā. Šajos astoņos gados skatītājiem bija iespēja noskatīties dažādus klasiskā un mūsdienu baleta iestudējumus spilgtu pasaules baleta zvaigžņu izpildījumā. Ar prieku varu atklāt, ka 7. maijā “Etoile Ballet Gala” piedāvās jaunu programmu, kuru varēsiet noskatīties tikai šajā vakarā. Esmu pārliecināta, ka laikā, kad būsiet izbaudījuši šo unikālo galā koncertu, skatītājiem būs gandarījums par to, ka pavadījāt laiku burvīgo deju atmosfērā. Man ir svarīgi, lai katrs dejotājs ar savu uzstāšanos nodotu neatkārtojamo dejas atmosfēru un aizskartu katra skatītāja dvēseles stīgas. Pēc koncerta ikviens atgriezīsieties mājās lieliskā garastāvoklī un būsiet laimīgi, ka pavadījāt šo vakaru ar mums!”

Spilgtajā galā koncerta programmā iekļautas klasiskā un mūsdienu baleta pērles, ko paspilgtina grezni tērpi, kurus ir veidojuši labākie Dānijas, Vācijas un Francijas dizaineri, un skaista scenogrāfija, kas rada neatkārtojamu atmosfēru. Koncertā skaistos baletus izdejos starptautiskās baleta zvaigznes no visas pasaules – Elizabetta Formento, kas ir starptautiskā baleta konkursa Novārā un Milānā zelta medaļas ieguvēja, Alesandro Kagedži – starptautiskā baleta konkursa “Arabeska-2016” prēmijas “Par klasiskā repertuāra artistisku izpildījumu” ieguvējs, Viraga Šoti – starptautiskā baleta konkursa Sanktpeltenē pirmās prēmijas ieguvēja, Zoltans Čere – starptautiskā baleta konkursa Udīnē un Pēčā īpašās balvas ieguvējs, Olga Čelpanova – starptautiskā baleta konkursa Seulā un Vīnē pirmās prēmijas ieguvēja, Ulvi Azizovs – Rūdolfa Nurijeva XVI starptautiskā baleta festivāla prēmijas “Par ieguldījumu baleta mākslas attīstībā un augsto profesionālās meistarības līmeni” ieguvējs, kā arī īpašās XVIII starptautiskā pasaules baleta zvaigžņu galā koncerta Budapeštā prēmijas laureāts, Hollija Dordžere – Dānijas Karaliskā baleta primabalerīna, Džonatans Šmelenskis – Norvēģijas Nacionālā baleta viessolists un Dānijas Karaliskā baleta premjers.

Šodien “Etoile Ballet Gala” koncerti tiek rīkoti Latvijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Galā koncertā piedalās spilgtākās baleta zvaigznes no Parīzes Operas, Dānijas Karaliskā baleta, Beļģijas Karaliskā baleta, Anglijas Nacionālā baleta, Prāgas Nacionālā baleta un citiem slaveniem teātriem.

 

7. V 19.00 Latvijas Nacionālajā operā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 10 līdz 100

LA.lv