×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Krāšņa sega Ziemassvētku motīvos: sīks darba gaitas apraksts

Foto - Praktiskie RokdarbiFoto - Praktiskie Rokdarbi
Materiāli
:

• RED HEART® Soft®: 10 fices baltā krāsā A, 6 fices koši sarkanā krāsā B


• 5,5 mm tamboradata


• Šujamadata dzijai


• Adījuma marķieris


Darba gaita


Tamborējuma blīvums: 1 mazais motīvs – 9 cm, 1 lielais motīvs – 19,5 cm.

Īpašie valdziņi:


• 2 S1A noraukti kārtas sākumā – (2 gc, S1A) nākamajā pamatcilpiņā.

• 2 S1A satamborēti kopā – apmetums, iedur adatu vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to cauri divām cilpiņām (uz adatas paliek 2 cilpiņas), apmetums, iedur adatu nākamajā nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to cauri divām cilpiņām (uz adatas 3 cilpiņas), apmetums, izvelk to cauri visām trim cilpiņām.

Foto – Praktiskie Rokdarbi

Ziemassvetku-sega2

Dubultā tamborēšanas tehnika


Attiecīgo kārtu tamborē priekšā iepriekšējai kārtai, nevis tās pamatcilpiņās. Tamboradatu iedur norādītajā attiecīgās krāsas pamatcilpiņā cauri iepriekšējās kārtas caurumiņam, kas veidojas zem gaisa cilpiņām. Izveidoto jauno valdziņu izvelk un tamborē priekšā iepriekšējai kārtai. Piemēram, tamborējot 3. kārtu (ar A krāsu), tamboradatu izdur cauri 2. kārtas caurumiņam un tamborē norādītajā 1. kārtas pamatcilpiņā (A krāsa). Netamborē pāri vai ar 2. kārtas pamatcilpiņām.

Piezīmes


1. Segas motīvi un spilvens ir tamborēti pabeigtās kārtās pa apli dubultajā tamborēšanas tehnikā. Labā puse vienmēr ir uz augšu.

2. Pēc katras kārtas pirmās un pēdējās cilpiņas savienošanas atlikušo cilpiņu pavelk garāku un noceļ no adatas; tajā var iestiprināt adījumu marķieri. Uz adatas atkal uzņem iepriekšējās kārtas pēdējo cilpiņu. Katru kārtu tamborē vienkrāsainu. Nedrīkst nogriezt pavedienu kārtas beigās!

3. Ar A krāsas dziju tamborē tikai A krāsas pamatcilpiņās nepāra kārtās; ar B krāsas dziju tamborē tikai B krāsas pamatcilpiņās pāra kārtās.


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+