×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

Vāgnera zāle. Krāšņa. Vēsturiska. Nevienam nevajadzīga? (2)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Nojaukt vai saglabāt?
Šogad aprit desmit gadu, kopš pastāvīgām kultūras norisēm slēgta Vāgnera zāle, un trīs – kopš dibināta Rīgas Riharda Vāgnera biedrība, kas aktīvi veicina tās atjaunošanu. Tomēr krāšņais kādreizējais Pilsētas teātris pagaidām savu rindu kultūras prioritāšu sarakstā tā arī nav sagaidījis, kaut tikko aktualizēts jautājums par iespējamiem finansiālajiem ceļiem tā rekonstrukcijai. Pēc pašreizējām aplēsēm, nama renovācijas izmaksas sasniedz 18,8 miljonus eiro, un, tā kā Kultūras ministrijas (KM) makā šādu līdzekļu nav, risinājums atkal tiek meklēts publiskās privātās partnerības modelī. “KZ” izpētīja, cik tas izdevīgs valstij un kultūras procesam.


1782. gadā celtā ēka Vāgnera ielā 4 – pirmais stacionārais Rīgas pilsētas teātris – pusapaļo 235 gadu jubileju šogad svin klusi. Pērnruden šeit notika izstāde Tēlniecības kvadriennāles ietvaros, apliecinot, ka VAS “Valsts nekustamie īpašumi” ēku uztur pienācīgā stāvoklī un to ir iespējams izmantot atsevišķiem kultūras pasākumiem, tomēr neviens cits pagaidām to nav vēlējies darīt. Varētu vaicāt – ja reiz savulaik greznā un gana plašā – četrarpus tūkstošus kvadrātmetru lielā – trīsstāvu nama liktenis pilsētniekiem, kuriem tas savulaik dāvināts, un valsts iestādēm ir vienlīdz vienaldzīgs, varam droši jaukt namu nost?! Teorētiski tas būtu iespējams, taču arhitekta Kristofera Hāberlanda projektētais nams iekļauts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā, bet tā interjera elementi un podiņu krāsnis – mākslas pieminekļu sarakstā, nemaz nerunājot par vēsturiskajām saitēm ar pasaulslaveno komponistu Rihardu Vāgneru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latviešiem kultūri nevajag. Iesaku finamsējumu novirzīt ierēdņu bērnu iesaistīšanai valsta pārvaldē un prezentācijas pasākumiem valsts simtgades jubilejas šeftē.

  2. Nu priekš kā Rīgā to Vāgnera zāli atjaunot? Var tak pa lēto uzsliet stikla un bleķa kasti, pa dārgo pārdot Rīgas pilsētai un miljoni kabatā. Un vēl var skaļi bļaut par modernās arhitektūras šedevru. Bet ko ta tā vecā zāle! Nu ko jūs gan gribat? Ne tur vietas, ne biznesa, ne otkata.

Draugiem Facebook Twitter Google+