×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Krāšņi izgaismota Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīca (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”, turpinot atbalstīt Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcas atjaunošanu, piešķira nepieciešamos līdzekļus, lai lielākā luterāņu baznīca ārpus Rīgas varētu priecēt savus apmeklētājus arī tumšās vakara stundās, vēsta fonda pārstāve Inese Dābola.

Svētā Toma baznīca, sadarbībā ar Pētera Avena labdarības fondu “Paaudze”, turpina darbus pie baznīcas ēkas atjaunošanas. Pateicoties ziedojumiem, baznīcas atjanošanas darbi notiek jau vairāku gadu garumā. Pēdējais projekts īstenots, lai apgaismotu ēkas āra fasādi.

“Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīca, pateicoties Pētera Avena fonda ziedojumam, šajā vasarā ieguvusi jaunu, modernu ārējo apgaismojumu, turklāt jaunā apgaismes sistēma arī ļāvusi septiņas reizes mazāk patērēt elektroenerģiju un samazināt izdevumus,” baznīcas atjaunošanas projektu komentē Tālavs Jundzis, Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīcas atbalsta fonda priekšsēdētājs.

“Par vēsturi ir jārunā, tā ir jāglabā un jāatstāsta, jo pretējā gadījumā tā izzudīs, un mūsu bērnu bērni aizmirsīs kur un no kā esam cēlušiem, kādi izcili cilvēki ir balstījuši Latvijas vēsturi, veidojuši tās neatkarību un cīnījušies par kultūras mantojumu. Jaunpiebalgas baznīca sevī glabā svarīgus un nozīmīgus vēstures notikumus, tāpēc mums ir svarīgi šo vietu kopt, veidot tai stiprus balstus un neļaut, lai laiks to sagrautu. Ēkas izgaismošanas ir tikai viens no projektiem, kuru realizējām atbalstot baznīcu un mēs noteikti sniegsim nepieciešamo atbalstu baznīcas saglabāšanā arī turpmāk,” skaidro Igors Bass, labadarības fonda “Paaudze” vadītājs.

Svētā Toma baznīca ir viena no skaistākām luterāņu baznīcām Latvijā. Tā atrodas Vidzemes augstienē, netālu no mājām, kurās dzīvoja gleznotājs Kārlis Miesnieks un rakstnieki Brāļi Kaudzītes. Baznīcā ērģeļspēli mācījies komponists Emīls Dārziņš. Izcilais Vidzemes augstienes dievnams – Jaunpiebalgas evaņģēliski luteriskā baznīca, iesvētīts 1804.gada 4.jūlijā. 1871. – 1873. g. dievnamu kardināli pārbūvēja pēc Matiasa fon Holsta projekta. Baznīcā ir 800 sēdvietas, tās altāris un kancele griezti ozolkokā. Kad 2004.gadā Jaunpiebalgas baznīca atzīmēja savu 200.gadadienu, dievnams tika nodēvēts Svētā Toma vārdā. 2011. gada rudenī tika pabeigts restaurācijas pirmais posms – baznīcas torņa fasādes un ārsienu restaurācija un krāsošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lepojos ar šiem nesavtīgajiem novadniekiem, kuri ziedo, piedalās atjaunošanā un talkās, lai saglabātu šo unikālo celtni !Lepojos ari ar savas ģimenes vīriešiem – tēvu un brāļiem, kuri tālajos padomju laikos vilka sietu baznīcas logiem priekšā, lai naida akmeņi neizpostītu šo celtni !

  2. Katru gadu baznīca kļūst skaistāka, pateicoties daudzu lielisku cilvēku rūpēm, labdarībai, darbam. Tur notiek arī brīnišķīgi svētki un koncerti. PALDIES!

Draugiem Facebook Twitter Google+