×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Krāšņo lapu kļavas dārzā un saimniecībā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Kļavas lapas.

Ja dārzā vēlas dēstīt kļavas, to ieteicams darīt, kad kokiem nav lapu – vai nu agrā pavasarī, vai vēlā rudenī, pirms zeme ir sasalusi, atgādina Latvijas Stādu audzētāju biedrība.

Dažas kļavas ir jūtīgas pret sauli un vēju, eksotiskākas šķirnes var nespēt izdzīvot mūsu klimatiskajos apstākļos, tādēļ tās ziemā rūpīgi jāpiesedz. Kļavu noteikti nevajag apgriezt, tās vainags vislabāk izskatās dabisks, pēc apgriešanas kokam var sākt nīkuļot skartie zari un tas var pat aiziet bojā. Kļava var sasniegt 500 gadu vecumu un ir ļoti ātraudzīgs koks, kurš savas lapas rudenī nomet kā viens no pēdējiem.

Kļava nav tikai dekoratīvs koks, ko izmanto pilsētu apstādījumos, tās koksni izmanto celtniecībā un no tās gatavo mēbeles. Īpaši augstvērtīga un dārga ir kalnu kļavas koksne. Kļavu koksni ir iecienījuši kokgriezēji, jo no tās var izgatavot sīkas detaļas, no tās darina mūzikas in­strumentus (strinkšķināmos, pūšamos, sitamos). Kļavu izmanto arī sporta un spēļu inventāra ražošanā un pat virtuves piederumu darināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+