×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

Krastiņš: ir jābūvē jaunas rūpnīcas

krastins

Latvijai nav jāraizējas par eksporta jaudu samazināšanos, bet gan faktu, ka jaudas ir izsmeltas un, lai tālāk palielinātu eksporta apjomus, ir nepieciešams būvēt jaunas rūpnīcas un iegādāties jaunas iekārtas, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja likvidācijas procesā esošās Tautas partijas politiķis, bijušais finanšu ministrs un Rīgas domnieks Edmunds Krastiņš.

Jautājums gan esot, kur radīsies finanšu līdzekļi krīzes skartajā Eiropā. Līdz ar to pat neatkarīgi no Eiropas recesijas Latvijai būtu problēmas ar eksporta attīstību, uzsver bijušais politiķis. Struktūrfondi nepalīdzēšot būvēt rūpnīcas, bet tās esot jābūvē šodien, “lai rīt sāktu ražot”.

Viņš skaidro, ka pie lieliem – 100 miljonu – rūpnīcu projektiem jāstrādā valdības līmenī. Ministriem personīgi esot jātiekas ar investoriem, un institūcijām esot jāizvirza uzdevums atrast zemi un nodrošināt darbaspēku. “Ja ministri paziņo, ka ar atsevišķiem uzņēmējiem netiksies, bet tikai ar asociācijām, tad skaidrs, ka nekas nenotiks. Atbrauks liels investors, kurš pārvalda miljardus, un viņam pateiks, ka ekonomikas ministrs netiksies. Kāpēc viņam braukt uz tādu valsti?” jautā Krastiņš.

Latvijā savulaik esot bijuši investori no Taizemes, braukājuši pa Latviju, taču “no viņiem atkratījās”. “Viņi uzbūvēja Klaipēdā PET rūpnīcu. Tagad Lietuvas eksports pieaudzis par 400 miljoniem eiro (277 miljoniem latu) gadā, un tā kļuvusi par līderi augsto tehnoloģiju produkcijas ražošanas jomā Baltijas valstīs. Tā tas notiek. Ja politiķiem attieksmes nav, kur tad tā radīsies?” retoriski vaicā Krastiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+