×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Krastiņš: tās ir pasaciņas, ka Latvija sāks dzīvot neatkarīgi

edmunds

Tas, ka, noslēdzot starptautiskā aizdevuma programmu, Latvija varēs sākt dzīvot neatkarīgi, ir pasaciņas, jo simtiem miljonu lielais parāds būs jāpārfinansē un finanšu tirgiem būs jāpierāda, ka valdība veido izpildāmus budžetus, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja likvidācijas procesā esošās Tautas partijas politiķis, bijušais finanšu ministrs un Rīgas domnieks Edmunds Krastiņš (attēlā).

Uz jautājumu, kā Latvija parādos atdos lielās summas – 2014.gadā 872 miljonus latu, bet 2015.gadā – 933 miljonus latu, Krastiņš norāda, ka turpmāk “aizņemsimies un atdosim”. Kamēr nebūšot citu ieņēmumu, piemēram, no privatizācijas, tā tas turpināšoties, un parāds būs. Varot gan cerēt, ka augs ekonomika un parāds pret iekšzemes kopproduktu samazināsies.

“Turklāt, aizņemoties tirgū, maksāsim vairāk nekā par šiem oficiālajiem Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Savienības aizņēmumiem. Svarīgi, kā Latviju 2014. un 2015.gadā vērtēs finanšu tirgi. Tas, ka mēs neatkarīgi dzīvosim, ir pasaciņas. Katru dienu tirgiem būs jāpierāda, ka esam uzticams partneris, ka zinām, ko darām, veidojam izpildāmus budžetus,” uzsvēra bijušais politiķis.

Viņš piekrīt, ka Latvija zem lupas būs visu laiku un jautājums esot – cik maksāsim par aizņēmumiem. “Mani satrauc pērnā gada beigu amatpersonu oficiālie paziņojumi, ka tagad esam neatkarīgi, esam pabeiguši programmu un tagad dzīvosim. Būs grūtāk, pašiem sevi būs jākontrolē. Lai gan, ņemot vērā jauno fiskālo ietvaru, tāpat Latviju kontrolēs no ārpuses. Kā Eiropas Savienība Latviju nokritizēs, tā arī finanšu tirgus noreaģēs,” skaidro Krastiņš.

Kopējā summa, ko Latvija ir aizņēmusies no starptautiskajiem aizdevējiem, ir 4,5 miljardi eiro (3,15 miljardi latu), nauda ir jāatdod līdz 2025.gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+